Ile kosztuje tatuaż? Czyli o cenach tatuażu w dobrym studio tattoo

Tatuaże dużą popularnością cieszą się już od dawna, choć w dalszym ciągu budzą one skrajne emocje. Wykonanie tatuażu wiąże się jednak z koniecznością poniesienia odpowiednich kosztów. Warto jednak skorzystać z usług profesjonalnego studia tatuażu, by mieć pewność, że efekt końcowy sprosta naszym oczekiwaniom. Ile kosztuje zrobienie tatuażu i od czego zależy jego cena? Sprawdziliśmy koszty wykonania w popularnych studiach, by odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania.

Mały tatuaż a rękaw - od czego zależy koszt tatuażu?

Chyba nikogo nie zdziwi fakt, że cena tatuażu zależy od wielu czynników. Z pewnością w dużym mieście będzie ona zdecydowanie wyższa, niż w niewielkim miasteczku. Podobnie będzie w przypadku, gdy swój wygląd powierzamy kompetentnemu tatuatorowi z wykształceniem artystycznym. Już sam wybór danego studia determinuje określone koszty. Cena tatuażu będzie więc zależeć od wykorzystywanego sprzętu i materiałów, jak np. maszynka do tatuowania, którą jest w stanie zaproponować tatuażysta. W mniej wiarygodnych miejscach przyjdzie nam zapłacić mniejsze stawki, choć w zamian za to możemy trafić na niehigieniczne warunki, w których ryzyko, związane z  wykonywaniem tatuażu wzrośnie wielokrotnie.

Na ostateczną cenę wpłynie również z pewnością stopień skomplikowania wzoru. Niższy cennik będzie obejmował tatuaż minimalistyczny, jak np. niewielki znak nieskończoności na łydce czy nadgarstku. Zupełnie inne koszty zakupu usługi będą związane z całodzienną sesją lub też z tatuażami, które powstają na kilku sesjach. Tatuaż będzie droższy również wtedy, gdy jego motyw będzie wymagał dłuższej pracy czy cieniowania. Ostateczny koszt będzie w tym przypadku zależał od stopnia skomplikowania grafiki, ale również i od wykorzystanej techniki, z którą także często wiąże się wyższa cena usługi.

Podobny tematycznie wpis: Jak pielęgnować świeży tatuaż?

mały tatuaż cena

Ile kosztuje tatuaż - średnia cena tatuażu w najlepszych studiach

Wybierając swój tatuaż na ogół sięgamy po motywy średniej wielkości. Może być to również większy tatuaż na ramieniu w przypadku mężczyzn lub też niewielki rysunek, wykonany na nadgarstku czy stopie u kobiet. Również tatuator może podpowiedzieć ciekawe motywy. To właśnie dlatego warto wybrać renomowane salony, które co prawda wpływają na cenę, ale również gwarantują wysoką jakość usług. Koszt wytatuowania średnich rozmiarów ozdoby, waha się na ogół w granicach ok. 500 zł. Mowa tutaj oczywiście o prostych wzorach, które nie wymagają kilku spotkań. Cena taka będzie obejmować np. napis na karku czy motyla na kostce. Średni kosz tatuażu, zajmującego całe przedramię, waha się już w granicach ok. 1000 zł.

Zupełnie inaczej sytuacja wygląda, gdy nasz wymarzony tatuaż to tzw. tatuaż rękaw, pokrywający całą rękę. Dziś profesjonalni tatuatorzy sztukę tworzenia tego rodzaju ozdób doprowadzili niemalże do perfekcji. Klienci mogą wybierać w realistycznych lub fantastycznych motywach oraz projektach, tworzonych na indywidualne zamówienie. Duży tatuaż typu rękaw może kosztować kilka tysięcy złotych. Decydując się na wykonanie takich tatuaży, warto postawić na rzetelne studio, cieszące się dużym zaufaniem i najlepszymi opiniami. Wybierając je należy mieć na uwadze fakt, że gojenie tatuażu to prawdziwa droga przez mękę, a źle wykonany kolorowy tatuaż bardzo ciężko przykryć innym motywem.

Wiemy już, jaki jest średni koszt tatuażu średniego i dużego. Pozostaje więc odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje mały tatuaż? Tutaj ceny będą wahać się w granicach kilkuset złotych, choć za wykonanie minimalistycznego tatuażu zazwyczaj nie zapłacimy więcej, niż 200-300 zł.

Podobny wpis: Jak dbać o świeży tatuaż? - pielęgnacja tatuażu w praktyce

koszt tatuażu

Jaka jest cena za tatuaż nietypowy?

Coraz częściej spotkać można wielbicieli tatuażu, którzy takimi zdobieniami mają pokryte nawet kilkadziesiąt procent powierzchni ciała. Nie ma tutaj żadnej reguły, jeśli chodzi o motywy, choć część osób stara się, by kolejne tatuaże komponowały się ze sobą, gdyż to właśnie harmonijna całość najlepiej prezentuje się, budząc w każdym przypadku skrajne emocje - od zachwytu, aż po obrzydzenie.

Wśród zwolenników takich rozwiązań pojawiają się zarówno wzory kwiatowe, tatuaże realistyczne, jak i biomechanika z drobnymi szczegółami, wymagająca kilku sesji i wielu godzin pracy. Ostatnio sporą popularnością cieszą się również tatuaże 3d, stanowiące często prawdziwe dzieła sztuki, przenoszone przez profesjonalnych tatuatorów na nasze ciała.

Nic dziwnego, że tego rodzaju zlecenia wiążą się z koniecznością poniesienia dużych kosztów. Czasem będzie to nawet kilkanaście tysięcy, jeśli zamarzy nam się sporych rozmiarów tatuaż, pokrywający większą część naszego ciała. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja, gdy naszym marzeniem będzie np. niewielki tatuaż biały. Różni się on od tradycyjnego wykorzystywanymi tuszami. Wyższa cena zdeterminowana będzie większą ilością pracy, jaką tatuator musi włożyć, by uzyskać efekt końcowy. Biały tusz jest bowiem gęstszy, a często również posiada ciekawe właściwości fluorescencyjne. Cena niewielkiego białego tatuażu na dłoni może wahać się już w granicach 200-300 zł.

ile kosztuje tatuaż

Jak usunąć niechciany tatuaż? Cennik profesjonalistów

Niechciany tatuaż to zmora wielu osób. Niestety, bardzo często okazuje się, że efekt pracy tatuatora, znacząco odbiega od naszych oczekiwań, a na naszych żebrach, rękach czy łopatkach pojawia się motyw, który jest często źródłem wstydu, a nawet kompleksów. Na szczęście współcześnie istnieją skuteczne metody, by pozbyć się niechcianego tatuażu. Wśród skomplikowanych ingerencji wyróżnia się w tym zakresie wycięcie chirurgiczne lub też konieczność poddania się zabiegom laserowym. Usunięcie niewielkiego tatuażu przy pomocy laserów to koszt nawet 500 zł, jeśli całość zamknie się w jednej sesji.

Laserowe usunięcie dużego tatuażu może kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Istnieje również możliwość przykrycia tatuażu innym motywem, co także wiąże się z dodatkowymi kosztami. Dlatego też warto przemyśleć wybrany motyw i wybrać kompetentnego tatuatora, który podoła naszym oczekiwaniom. Podejmując się takiego wyzwania, należy skorzystać z pomocy znajomych lub też przeczytać opinie na popularnych portalach internetowych, które dostarczą informacji o jakości pracy poszczególnych tatuatorów oraz o jej efektach.

Przeczytaj również: Tatuaż motyl - znaczenie motyla w symbolice tatuażu

Jeden komentarz do “Ile kosztuje tatuaż? Czyli o cenach tatuażu w dobrym studio tattoo

  • 15 czerwca, 2023 o 09:24
    Bezpośredni odnośnik

    Dziękuję za podzielenie się swoimi doświadczeniami. To naprawdę przydatne i motywujące.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − dziesięć =