Jak zrobić aniołka z masy solnej - praktyczny poradnik

Aniołki z masy solnej to urocze ozdoby choinkowe, choć mogą one pojawiać się w naszym domu niezależnie od sezonu świątecznego. Dekoracje z masy solnej wykonują często dzieci w przedszkolu, choć warto zaangażować całą rodzinę w proces ich powstawania. Co ważne, przygotowanie ozdób z masy solnej jest tak łatwe, że nie będą wam potrzebne żadne tutoriale na Youtube! Przeczytaj nasz krótki poradnik i stwórz własne rękodzieło!

Anioł z masy solnej i inne dekoracje

Figurki diy to nie tylko wspaniała ozdoba, ale również zaproszenie do dobrej zabawy. To idealny pomysł na prezent, choć różne kształty wykonać można również dla siebie. Doskonałą okazją będzie tutaj choinka, na której zawiesić można efekty pracy całej rodziny. Po wyrobieniu masy, możecie samodzielnie wykonać wiele prostych ozdób świątecznych, jak np. wyjątkowe gwiazdki, które będziesz mogła zawiesić na choince, również na jej szczycie. Pamiętaj jednak, że to nie konkurs plastyczny, a dobra zabawa!

Przeczytaj również artykuł: Jak przechowywać masę solną?

aniołki z masy solnej

Masa solna podstawowy przepis - proporcje i składniki

Jeśli chcesz zrobić masę solną samodzielnie, wystarczy sięgnąć po produkty, stojące w każdej kuchni. To sól i mąka oraz nieco wody. Musisz przygotować więc szklankę mąki, szklankę soli i pół szklanki wody (125 ml). Jeśli dodasz dwie łyżki oleju, masa solna będzie bardziej elastyczna. Do takiej zabawy warto zapraszać całą rodzinę, zwłaszcza dzieci.

Wszystkie produkty połącz ze sobą na stolnicy do uzyskania jednolitej masy. Figurki możesz robić przy pomocy foremek, choć samodzielne planowanie i wykonanie elementów to doskonała zabawa. Masę solną warto zużyć na bieżąco, gdyż szybko twardnieje i przestaje nadawać się do użytku. Jeśli jednak zostało jej zbyt dużo, możesz owinąć folią pozostałą część i włożyć do lodówki. Z taką ochroną ciasto może leżeć w lodówce nawet przez kilka kolejnych dni, o czym warto pamiętać, kolejny raz zapraszając rodzinę do wspólnej zabawy.

Podobny wpis w tym temacie: Przepis na masę solną - jak zrobić i jak wysuszyć masę solną?

wyrabianie masy solnej

Jak zrobić aniołka z masy solnej krok po kroku

Aby zrobić aniołka, nie potrzebujesz wiedzy czy umiejętności.

 1. W pierwszej kolejności poproś swoje dziecko, by pozwoliło odrysować dłonie na kartce. Dłonie należy wyciąć, gdyż posłużą one za skrzydła.
 2. Na wycięte dłonie możesz przykleić masę solną lub w dowolny sposób odwzorować je na cieście. Sklej dłonie kciukami. Skrzydła są już gotowe.
 3. Za główkę posłuży koło, które wytniesz z masy.
 4. Szczelnie przyklej ją między skrzydłami. Oczka możesz zrobić wykałaczką lub ołówkiem, podobnie jak wzorki na skrzydłach.
 5. Jeśli chcesz, na dół figurki dołącz również sukienkę aniołka, za którą może posłużyć ozdobiony kawałek ciasta. Do zrobienia włosów użyj zrolowanych fragmentów masy, choć przyda się również wyciskarka do czosnku.
 6. Piekarnik nagrzej do temperatury 100 stopni i wypiekaj figurkę przez ok. 2 godziny, aż zobaczysz, że jest już gotowa.

Po ostudzeniu figurkę możecie pomalować, używając flamastrów, farb czy klejów brokatowych. Pomalowane figurki złóż w bezpieczne miejsce, by mogły spokojnie wyschnąć.

Zobacz wpis: Jak zrobić kotka z masy solnej?

Jeden komentarz do “Jak zrobić aniołka z masy solnej - praktyczny poradnik

 • 15 czerwca, 2023 o 09:41
  Bezpośredni odnośnik

  Wspaniale, że poświęciłeś czas na napisanie tego wpisu. Jestem pewien, że wiele osób skorzysta z tych informacji.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście − 12 =