Tatuaż motyl - znaczenie motyla w symbolice tatuażu

Tatuaż z motylem jest niezwykle często wybierany przez osoby, chcące ozdobić swoje ciało motywem, niosącym ze sobą pewną symbolikę. To również subtelny wzór, który podkreśli kobiecość i nada tatuażowi nieco delikatności. Motyl wydaje się być wyborem tych, którzy w studiu tatuażu poszukują możliwości ekspresji swoich emocji i charakteru. Co może symbolizować motyl i dlaczego to właśnie wzór motyla cieszy się tak dużą popularnością?

Znaczenie tatuażu z motywem motyla

Wiele osób chciałoby wiedzieć, co oznacza tatuaż z symbolem motyla. Nic dziwnego, bo niemalże każdy tatuażysta spotkał się z prośbą o stworzenie tego rodzaju ozdoby. Motyw ten znajduje się z pewnością wśród najpopularniejszych wzorów, zyskując na popularności zwłaszcza wśród kobiet, decydujących się na pierwszą dziarę. Co ciekawe, motyw motyla pojawia się już w mitologii greckiej. I to właśnie przez Greków prosty motyl stał się symbolem ludzkiej duszy i wewnętrznej przemiany. Motyl symbolizuje wolność i uosabia młodość. Ponadto tatuaż motyla kojarzy się bardzo często z wewnętrzną przemianą, którą chcą zasygnalizować osoby, decydujące się wytatuować sobie właśnie ten motyw, spośród wszystkich dostępnych wzorów tatuaży.

Motyl jest symbolem mocy, ale również i szczęśliwego, choć krótkiego życia. Jego cykl przemian - od gąsienicy, aż po zaawansowanego ewolucyjnie owada z kolorowymi skrzydłami, stanowi metaforę nieustannego rozwoju i zmian na lepsze. Ci, którzy odważyli się zdecydować na tatuaż przedstawiający motyla, podkreślają często, że jest on symbolem radości, ale również i mocy.

Co ciekawe, znaczeniem motyla zainteresowało się również chrześcijaństwo. Motyle występują bowiem na chrześcijańskich nagrobkach. Niektórzy uważają, że reprezentują one tutaj jedyny w swoim rodzaju symbol zmartwychwstania, a zarazem przemijania wraz z biegiem czasu, co doskonale odzwierciedla transformacja, którą przechodzą one w trakcie krótkiego życia.

Jak nietrudno zauważyć, motyw ten posiada bardzo bogatą symbolikę. Tylko od jego właściciela będzie więc zależeć czy tatuaż będzie talizmanem, mającym przynosić szczęście, być oznaką przemijania, odrodzenia lub zmartwychwstania, czy też po prostu formą upiększenia własnego ciała, mającą odpowiedzieć na aktualne potrzeby w tym zakresie.

Zapraszamy do wpisu na temat: Jak usunąć mały tatuaż?

kolory tatuaż motyla

Skąd się wzięła popularność tatuaży z motywem motyla?

Motylek to atrakcyjny pomysł na pierwszy tatuaż. To zdecydowanie najczęstszy wybór płci pięknej, której przedstawicielki nie chcą decydować się na wymyślne wzory. Taki delikatny wzór, uważany za symbol szczęścia, radości i odrodzenia możesz wybrać wówczas, gdy w Twoim życiu zajdą istotne zmiany lub gdy będziesz chciała podkreślić cykl życia, decydując się przy tym na prosty tatuaż, popularny wśród kobiet.

Motyl jest jednak nie tylko znakiem metamorfozy. Kojarzy się on bowiem z czerpaniem radości z życia oraz z pięknem, którego możemy doświadczać każdego dnia. To obietnica przemiany, której chcemy dokonać w swoim życiu. Bardzo często to właśnie wówczas chcemy zdecydować się na tatuaż, przypominający o złożonej sobie obietnicy.

Kolorowy motyl będzie wtedy bezpiecznym wyborem, który wygląda niesamowicie, niezależnie od tego, czy ma stać się wyznacznikiem ważnych życiowych wydarzeń i nastawienia do otaczającej nas rzeczywistości, czy też stanowić wyłącznie ciekawe zdobienie, na które możesz zdecydować się niezależnie od charakteru, stylu bycia i znajomości jego znaczenia w sztuce tatuażu.

Koniecznie przeczytaj również: Jak dbać o świeży tatuaż? - pielęgnacja tatuażu w praktyce

motyle tatuaż

Motyl tatuaż kolorowy czy monochromatyczny?

Omawiany motyw jest jednym z najczęściej wybieranych, a zarazem najbardziej popularnych wzorów, zwłaszcza wśród osób, które decydują się zrobić tatuaż, odznaczający się wyjątkową symboliką, a zarazem subtelnością i pięknem. To zdecydowanie damski wzór, podobnie jak kwiat róży czy ptasie pióra, które każdy tatuator z pewnością posiada w swoim portfolio.

Takie kobiece tatuaże wyglądają doskonale zarówno w kolorach, jak i w postaci monochromatycznej. Tylko od indywidualnych preferencji zależy więc jego ostateczny kształt i forma. Większy, często nawet trójwymiarowy tatuaż, doskonale prezentuje się w kolorze. Na taką formę decydują się przede wszystkim odważne kobiety, nie bojące się przyciągać uwagi postronnych osób. Tatuator, który będzie tatuować taki wzór, z pewnością zaproponuje wówczas pastelowe kolory, doskonale komponujące się z wybranym motywem.

Niewielki tatuaż w czarnych barwach to na ogół wybór mężczyzn. Jak się bowiem okazuje, symbolika motyla może podkreślać nie tylko kobiecość, ale również i męskość, jeśli tatuaż zostanie zaprojektowany i wykonany w odpowiedni sposób. Jego kontur pojawia się bardzo często na nadgarstkach i łopatkach, czyli dokładnie tam, gdzie tatuujemy sobie również ważne dla na sentencje, mające przypominać o tym, co w życiu najważniejsze.

Przeczytaj również: Ile goi się tatuaż i jak wygląda jego pielęgnacja krok po kroku?

tatuaż motyl

Tatuaż motyl na plecach, nadgarstku czy stopie?

Ćmy i  inne owady są bardzo często wskazywanym motywem. Wiele osób zastanawia się jednak, gdzie umieścić tatuaż, zwłaszcza jeśli będzie to pierwsze tego rodzaju zdobienie na ciele. Dobrym rozwiązaniem wydaje się tutaj być tatuaż motyl na nadgarstku. Tutaj na ogół pojawiają się niewielkie ozdoby, często w formie konturów. Takie tatuaże wyglądają subtelnie, delikatnie i lekko, co doceniane jest przede wszystkim przez kobiety. Decydując się na to miejsce należy jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że wybieramy jedną z najbardziej delikatnych części ciała, a proces powstawania tatuażu będzie często wiązał się ze sporym dyskomfortem.

Nieco inaczej sytuacja wygląda, gdy tatuaż zdobi przedramię. Na tej części ciała można już wypróbować fantazyjne wzory i ciekawe rozwiązania. Tutaj również wkraczają na ogół kolory, które wnoszą nową jakość. Ciekawym rozwiązaniem będzie również tatuaż motyl na stopie. W tym miejscu owad będzie z pewnością wyglądał seksownie, choć lepiej zrezygnować z niego, jeśli posiadamy niski próg bólu. Podobne trudności należy mieć na uwadze, wybierając tatuaż motyl na szyi. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, zwłaszcza na pierwszą dziarę, może okazać się np. tatuaż motyl 3d, umieszczony na ramieniu lub łopatce.

Polecany wpis: Ile kosztuje tatuaż? Czyli o cenach tatuażu w dobrym studio tattoo

Jeden komentarz do “Tatuaż motyl - znaczenie motyla w symbolice tatuażu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − 19 =