Jak zrobić podwójną kokardę?

Podwójna kokardka na prezencie wygląda niezwykle estetycznie, a zarazem elegancko. Jeśli nauczysz się wiązać podwójną kokardkę, z pewnością wręczane przez ciebie podarunki nabiorą wyjątkowego charakteru.  Wbrew pozorom, aby zrobić idealną kokardę, nie trzeba posiadać szczególnych zdolności manualnych. Podpowiadamy, jak zapakować prezent, dekorując go kokardą, która wygląda bardzo efektownie, nie wymaga zaś dużo pracy.

Kokarda na prezencie - elegancka dekoracja pudełka

Wielu osobom wydaje się, że by zrobić kokardę, należy posiadać specjalne zdolności. Nie mówiąc już o tym, by zawiązać podwójną kokardę z tasiemki na podarunku. Wbrew pozorom, by stworzyć taką elegancką dekorację, nie trzeba nawet specjalnie się wysilać. Jak się bowiem okazuje, istnieje bardzo prosta metoda, dzięki której nasze podarunki zyskają nie tylko indywidualny charakter, ale również i znacznie więcej estetyki.

Tym, którzy preferują poradniki w wersji filmowej, polecamy odnalezienie filmików na Youtube, które w doskonały sposób zaprezentują, w jaki sposób wykonać podwójną kokardę. Zanim jednak przejdziesz na stronę portalu, sprawdź nasz poradnik krok po kroku. W wielu przypadkach może bowiem okazać się, że sztuka wiązania kokardy jest wyjątkowo łatwa i poradzisz sobie również bez wparcia w postaci filmu.

Jak zrobić podwójną kokardę?

Podwójna kokardka - jakich wstążek użyć, by wyszła idealnie?

Jeśli chcesz, by twoja kokarda wyszła pięknie, konieczny będzie wybór odpowiedniego materiału. Tiul będzie idealnie prezentować się na podarunkach dla dzieci, które z pewnością zachwycą się jego wyglądem. Satynowa czy rypsowa wstążka będzie pięknie mienić się w promieniach słońca. Sporą popularnością cieszą się również wstążki ażurowe. Niemniej jednak wybierając ten materiał warto pamiętać, że kształt kokardy może ulec zmianom, co z kolei może przełożyć się na estetykę całej kompozycji. Dobrym rozwiązaniem w tym przypadku będzie szeroka wstążka, która doskonale przyozdobi papier. Możesz sięgnąć po wstążkę w różnych kolorach. Większość z nich kupisz w dobrej pasmanterii.

Podobny wpis w tej tematyce: Jak zawiązać kokardę na pudełku? Praktyczny poradnik pakowania prezentów

podwójna kokarda

Jak zrobić podwójną kokardę krok po kroku?

Jeśli musisz dodać ciekawą ozdobę do przygotowanego podarunku, nie wpadaj w panikę, gdyż nie będzie to trudne zadanie, a efekt będzie z pewnością fantastyczny. Wystarczy tylko kilka prostych kroków, by otrzymać doskonały wynik. Przeczytaj nasze porady, zanim rozpoczniesz pracę.

 1. Przygotuj 4 wstążki i różnej szerokości. Warto tutaj zaznaczyć, że powinny one pasować do siebie kolorem.
 2. Złóż najgrubszą wstążkę w harmonijkę. Środek powinien być nieco krótszy, niż zewnętrzne fragmenty.
 3. Na dole połóż cienką wstążkę rozłożoną na płasko. Na niej delikatnie umieść wstążkę złożoną w harmonijkę.
 4. Zegnij kolejną wstążkę w niewielki krzyżyk (będzie tworzyła wierzchnią warstwę kokardy). Połóż ją również na cienkiej wstążce. Powinna ona znaleźć się niżej niż ta, która została zwinięta w harmonijkę.
 5. Owiń wstążki wokół, wykorzystując do tego leżącą pod nimi tasiemkę.
 6. Dociśnij i zawiąż, rozkładając elegancko poszczególne fragmenty kokardy.

Podobny wpis: Jak zrobić kokardę na choinkę?

Jeden komentarz do “Jak zrobić podwójną kokardę?

 • 15 czerwca, 2023 o 09:44
  Bezpośredni odnośnik

  Twój wpis ma bardzo ciekawe perspektywy. Doceniam fakt, że przedstawiłeś/aś różne punkty widzenia.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 1 =