Jak zawiązać kokardę na pudełku? Praktyczny poradnik pakowania prezentów

Pakowanie prezentu może być przykrym obowiązkiem lub prawdziwą sztuką. Wystarczy bowiem nieco zaangażowania, by nasz prezentowy pakunek nie ograniczał się wyłącznie do torebki, zakupionej w supermarkecie. Ozdobny styl i indywidualny charakter z pewnością zostaną docenione przez obdarowaną osobę. Podpowiadamy więc, jak udekorować prezent kokardą, tworząc kokardę ze wstążki.

Sztuka pakowania prezentów

Aby zawiązać kokardę na prezencie nie potrzeba ani dużo czasu, ani tym bardziej umiejętności. Działanie takie może jednak pociągnąć za sobą cały szereg pozytywnych emocji, z których najważniejszą będzie radość obdarowanej osoby. Wybierając więc papier do pakowania, warto też zrobić kokardę, by pudełko z prezentem prezentowało się wyjątkowo.

Aby pięknie zapakować prezent, może przyozdobić pudełko wstążką, poprzez owinięcie wstążki dookoła i zakończenie idealną kokardą. Można również zawiązać piękną kokardę i przymocować ją do opakowania prezentowego. Dzięki temu możemy pięknie ozdobić pudełko, niezależnie od tego, czy opakowanie prezentu będzie wykonane z szarego papieru, papieru kraft czy ozdobnego papieru, zakupionego specjalnie w celu dekoracji prezentu.

kokarda na pudełku

Jak zawiązać kokardę na pudełku?

Zawiązanie kokardy na pudełku nie wymaga wielkich zdolności manualnych. Wystarczy tylko piękna wstążka i nożyczki. Jeśli chcesz poznać sposób na zapakowanie prezentu gustownie i z polotem, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem diy.

 1. Wybierz odpowiednią wstążkę lub tasiemkę. W konsekwencji może powstać kokardka satynowa, ażurowa lub rypsowa. Możesz również spróbować przewiązać prezent sznurkiem, tworząc kokardkę w stylu boho.
 2. Najprostszym sposobem na wiązanie wstążki będzie umieszczenie dowolnego prezentu wieczkiem do góry. Okręć go jednym końcem wstążki na prezent. Staraj się zabezpieczyć wstążkę tak, by nie była nieestetycznie pokręcona. Owiń pudełko dokładnie za pomocą wybranego kawałka wstążki.
 3. Z górnego końca wstążki zrób pętelkę. Owiń wokół niej dolny fragment. Zawiąż węzeł tak, by końce wstążki tworzyły kokardę. Jeśli ma ona różne szerokości, wyrównaj ją kciukiem.
 4. Teraz możesz przyciąć pozostałą część wstążki. Dla pewności możesz również przykleić kokardą dwustronną taśmą.

Podobny wpis: Jak zrobić kokardę na choinkę?

prosty sposób jak zawiązać kokardę

Podwójna kokarda na prezencie i inne możliwości

Wiesz już jak ładnie zawiązać kokardę ze wstążki krok po kroku. Wiesz też, że wiązanie kokardy wcale nie jest tak trudne, ja mogłoby się wydawać. Jeśli będziesz chciał sprawdzić inne metody wiązania możesz również zauważyć, że istnieje możliwość, by zawiązać wstążkę w podwójną kokardę. Techniki zdobienia upominków w ten właśnie sposób są różne, warto więc wybrać najwygodniejszą dla siebie. Jest to trudne zadanie, któremu warto poświęcić nieco więcej czasu. Jeśli zdecydujemy się zrobić podwójną kokardę, możemy podarować danej osobie wyjątkowo ozdobiony prezent. Na początek idealną opcją będzie najprostszy tutorial, w którym kokarda będzie łatwa do zrobienia, a zarazem wyjątkowo estetyczna. Pudełko można ozdobić również metodą decoupage lub też wykorzystać naklejki ozdobne, dostępne w większości sklepów papierniczych.

Przeczytaj również: Jak zrobić podwójną kokardę?

Jeden komentarz do “Jak zawiązać kokardę na pudełku? Praktyczny poradnik pakowania prezentów

 • 15 czerwca, 2023 o 09:41
  Bezpośredni odnośnik

  Świetnie napisane! Twój wpis jest pełen ciekawych informacji i inspirujących pomysłów.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 − 3 =