Jak zrobić kokardę na choinkę?

Święta to wyjątkowy czas. Tradycyjnie już przystrajamy w tym okresie swoje domy, by dać wyraz naszej radości z Bożego Narodzenia. Przygotowując takie dekoracje, warto sięgnąć do różnych materiałów i dać się ponieść wyobraźni, która pozwoli wyczarować prawdziwe cuda. Tym razem wskazane będzie bogactwo ozdób i ich bogata kolorystyka. Sporą popularnością cieszą się w tym okresie kokardki ze wstążki, dzięki którym nasza choinka zyskuje nie tylko na estetyce, ale również i na indywidualnym charakterze. Jak zawiązać kokardę ze wstążki na choinkę? Sprawdź, jakie to proste!

Świąteczne kokardki diy

Aby wykonać świąteczne kokardki nie trzeba przeznaczać na ten cel dużej kwoty pieniędzy czy też posiadać szczególnych zdolności. Warto wiedzieć jednak, że ta ozdoba choinkowa niesie ze sobą szczególną symbolikę. W tradycji ma ona bowiem chronić naszą choinkę przed urokiem. Dziś to ozdoba, którą dekorujemy prezenty podczas pakowania, ale to również ważny element świątecznej tradycji. Robienie kokardek na stałe wpisało się w przedświąteczny czas. Dzięki nim nasze drzewko nabiera oryginalnego charakteru, staje się wyjątkowe i niepowtarzalne.

Przeczytaj również: Jak zrobić podwójną kokardę?

kokardy na choinkę

Z czego zrobić kokardy na choinkę?

Decydując się na to, by samodzielnie przygotować ozdoby choinkowe, warto postawić na materiał, dzięki któremu przetrwają one nie tylko jedne święta, ale będą również towarzyszyć nam przez następne lata. Co ważne, niezależnie od tego, na jakie rozwiązanie się zdecydujemy, nigdy nie będzie ono banalne.

Wybierając materiał, który następnie umieścimy na choince, warto wpasować go w wygląd drzewka. Takie rozwiązanie pozwoli nieco ułatwić wybór, spośród szerokiej gamy możliwości. Ciekawym pomysłem mogą być sznurki jutowe, które doskonale wpiszą się w naturalną aranżację i styl boho. Jeśli zdecydujemy się na kolorowe wstążki, warto stworzyć z nich piękną kokardę, która zachwyci domowników i gości. Ciekawym rozwiązaniem może być również welur, który nada choince wyjątkowego charakteru. Wiele osób okres świąteczny kojarzy również z kwiatem, nazywanym Gwiazdą Betlejemską. Osoby te decydują się umieszczać na swojej choince czerwony akcent w postaci kokard.

Podobny wpis w tej tematyce: Jak zawiązać kokardę na pudełku? Praktyczny poradnik pakowania prezentów

kokardy na choinkę srebrne

Jak zrobić kokardkę na choinkę krok po kroku?

Do wykonania wstążki na choinkę potrzebujesz tasiemki, ostrych nożyczek, dzięki którym będziesz mógł odciąć niepotrzebne fragmenty oraz drucika. Wiązanie kokardy rozpocznij od chwycenia za koniec wstążki z dwóch stron. Złóż ją w dwóch miejscach, przyciągając dwa elementy do siebie i zabezpieczając dłońmi przed rozwiązaniem się. Miejsca te możesz związać ze sobą, tworząc węzeł lub też połączyć przy pomocy drucika, który warto wcześniej pomalować sprayem. Rolę drucika może pełnić również inna taśma, w kolorze pasującym do wykonanej kokardy. Jak widać, technik jest wiele, a dając sobie nieco czasu, możemy przejrzeć większość z nich i wybrać dowolny wariant. Warto zadać sobie nieco trudu, by zobaczyć ostateczny efekt na swojej choince, w otoczeniu lampek i innych ozdób, które będą uświetniać chwile, spędzone wspólnie w rodzinnym gronie.

Jeden komentarz do “Jak zrobić kokardę na choinkę?

  • 15 czerwca, 2023 o 09:44
    Bezpośredni odnośnik

    Świetny wpis! Mam nadzieję, że inni też go przeczytają i skorzystają z twoich mądrych wskazówek.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 − 2 =