Ginekolog – jak znaleźć najlepszego?

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Dla niektórych kobiety badanie ginekologiczne i związane z nim niedogodności są czymś standardowym.

Jedna z najtrudniejszych specjalizacji

Jednak dla większej części jest to ogromny stres związany z ingerencją w najbardziej intymną strefę życia zarówno w znaczeniu fizycznym jak i w psychicznym. Dlatego wybór ginekologa  jest tak bardzo ważny. Lekarz tej specjalności powinien wykazywać się wielką kulturą osobistą i empatią w stosunku do swoich pacjentek. Aby współpraca między lekarzem a pacjentką była skuteczna musi zostać nawiązana nić porozumienia, a lekarz powinien zdobyć pełne zaufanie kobiety. Dlatego ginekologia jako specjalność wymaga od lekarza nie tylko merytorycznej wiedzy i doświadczenia klinicznego ale również znajomości psychiki co pozwoli na pełną komunikację. Najlepiej, jeśli kobietę prowadzi ten sam lekarz – od wieku nastoletniego poprzez prowadzenie ciąży i poród. Wtedy niekomfortowe badania i problemy są łatwiejsze dla obu stron.

Czy warto korzystać z usług kliniki dla kobiet?

Niezależnie do tego czy jest to niewielki gabinet w domu jednorodzinnym czy nowoczesna klinika najważniejsza jest sama osoba lekarza i jego podejście do pacjentek. Mamiclinic.pl to miejsce specjalne, w którym stworzono atmosferę przyjazną dla pacjentek i zaproponowano im kompleksową opiekę. Oprócz lekarzy ginekologów w mamiclinic.pl nad zdrowiem pacjentek czuwa także dietetyk, fizjoterapeuta, radiolog, a po porodzie do współpracy włącza się pediatra. Na miejscu, przy pomocy nowoczesnej aparatury przeprowadzane są wszystkie niezbędne badania co pozwala zaoszczędzić na czasie i zredukować stres związany z przemieszczaniem się po różnych instytucjach medycznych. USG, badania krwi i inne badania laboratoryjne wykonuje się na miejscu. W mamiclinic.pl  kobietę przygotowuje do porodu cały zespół specjalistów – ginekolog dba o całość opieki, dietetyk doradza optymalny sposób żywienia się, a fizjoterapeuta zadba o ćwiczenie, które ułatwią sam poród, a także pomogą w regeneracji organizmu po porodzie.

Czy wybierają ginekologa warto korzystać z Internetu?

W sieci znajduje się szereg forów i dyskusji recenzujących pracę lekarzy. Warto się z z nimi zapoznać, ale należy pamiętać, że w większości nie są w żaden sposób weryfikowane. Dlatego oprócz rzetelnych wpisów pacjentek może zdarzyć się, że ktoś zleca reklamowanie gabinetu właśnie w ten sposób, a w skrajnych przypadkach konkurencja stara się oczernić ginekologa zamieszczając mocno krytyczne opinie. Dlatego nie warto poprzestawać tylko na przeglądaniu Internetu. Warto odwiedzić kilka miejsc osobiście i sprawdzić, jaka jest atmosfera, w jakim stopniu personel stara się zaopiekować pacjentką przy pierwszej wizycie.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 + 11 =