W jaki system ogrzewania warto zainwestować? Wybór pomp ciepła i grzejników

Wybór efektywnego systemu ogrzewania jest kluczowy dla komfortu i ekonomii użytkowania budynku. Pompy ciepła typu powietrze-woda Hydrosolar, z różnymi układami pracy, oferują zarówno niezawodność, jak i elastyczność w dostosowaniu do zmiennych warunków klimatycznych. Równie ważny jest wybór grzejników. Sprawdź więcej informacji!

Na jakie pompy ciepła postawić?

Zdecydowanie rekomendujemy pompy ciepła powietrze woda. Urządzenia te dzielą się na działające z: 

  • układem monowalentnym, 
  • układem biwalentnym równoległym oraz 
  • układem biwalentnym alternatywnym. 

Pompa ciepła z układem monowalentnym jest jedynym źródłem ciepła i musi ona pokryć 100% zapotrzebowania bez względu na warunki pogodowe. Pompy z układem biwalentnym równoległym pracują samodzielnie do określonej temperatury zewnętrznej, czyli tak zwanego punktu biwalentnego. Dodatkowe źródło ciepła uruchamia się w momencie, gdy temperatura spadnie poniżej tego punktu. Wtedy dodatkowe źródło ciepła zaczyna pracować razem z pompą. Najczęściej jest to grzałka elektryczna, która jest zamontowana w pompie ciepła. 

Układ biwalentny alternatywny to trzecia konfiguracja. W tym przypadku pompa pracuje samodzielnie do punktu biwalentnego, a poniżej tej temperatury wyłącza się i zostaje zastąpiona przez inne źródło ciepła — na przykład kocioł gazowy — tym różni się ona od układu monoenergetycznego, który korzysta z jednego źródła. O zasadności konkretnej opcji decyduje klimat oraz temperatura zewnętrzna. Sprawdź koniecznie pompy ciepła Hydrosolar

Jakie grzejniki wybrać?

Technika grzewcza to również grzejniki. Na przykład elektryczne grzejniki Hydrosolar gwarantują maksymalne bezpieczeństwo oraz szczelność obudowy. Jednocześnie cechują się one stylowym designem. To jednak niejedyna technika grzewcza Hydrosolar tego typu. Kategorie grzejników w tej hurtowni instalacyjnej podzielone są bowiem na:

  • grzejniki płytowe,
  • grzejniki łazienkowe,
  • grzejniki dekoracyjne,
  • grzejniki kolumnowe,
  • grzejniki konwektorowe,
  • grzejniki kanałowe,
  • grzejniki aluminiowe.

Wszystkie te kategorie urządzeń powinny być dobrane odpowiednio do charakterystyki obiektu oraz oczekiwań mieszkańców bądź też po prostu stałych użytkowników. 

Technika grzewcza — dlaczego warto wybrać Hydrosolar? 

Hydrosolar, jako część sieci hurtowni instalacyjnych BIMs PLUS, wyróżnia się na tle konkurencji szeregiem atutów, które przyciągają branżowych profesjonalistów. Hydrosolar oferuje kompleksowe rozwiązania z zakresu techniki grzewczej, co obejmuje różnorodne typy grzejników, pompy ciepła oraz inne systemy ogrzewania. Dzięki temu między innymi instalatorzy mogą uzyskać wszystko, czego potrzebują w jednym miejscu. Hydrosolar stawia też na profesjonalne wsparcie techniczne i doradztwo w zakresie doboru odpowiednich systemów grzewczych. Dzięki doświadczonym specjalistom klienci otrzymują nie tylko produkty, ale także fachową pomoc w ich wyborze i instalacji. To istotne często także dla ekspertów w danej dziedzinie.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 − dziewięć =