Jakie właściwości wykazuje krem z ceramidami?

Kosmetyki z ceramidami już od dawna wzbudzają duże zainteresowanie na rynku. To produkty niezwykle skuteczne i bezpieczne dla skóry, które pozwalają dbać o jej dobrą kondycję. Czym są ceramidy i jak działają na naszą cerę? Co warto wiedzieć o kosmetykach z tymi związkami?

Czym są ceramidy?

Ceramidy są związkami organicznymi z grupy lipidów, stanowiącymi połączenie sferoidalnej zasady łańcuchowej z kwasem tłuszczowym. Najchętniej stosowany jest krem z ceramidami o wielowymiarowym działaniu, który spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób. Co ciekawe, każdy organizm jest zdolny do biosyntezy ceramidów, a aktualnie rozpoznano aż 14 podklas takich lipidów (w tym ponad 200 struktur ceramidów).

Jak działają te związki? Ceramidy mają za zadanie tworzyć spoiwo przestrzeni międzykomórkowej warstwy rogowej naszego naskórka. Wraz z innymi lipidami tworzą zwarte struktury kryształów i łatwo wbudowują się w warstwy cementu. Są one niezwykle ważne dla zachowania homeostazy skóry (jest to równowaga pomiędzy środowiskiem zewnętrznym a wewnętrznym). Z powodzeniem zatrzymują wodę w naskórku, dbając o odpowiednie nawilżenie skóry. Poza tym są przekaźnikami międzykomórkowymi i mają wpływ na procesy różnicowania keratynocytów.

Kosmetyki z ceramidami

Ceramidy stosowane w kosmetyce są zazwyczaj pochodzenia syntetycznego lub roślinnego. Warto podkreślić, że kremy z ceramidami pozwalają zapobiegać suchości skóry - w takiej sytuacji sięgamy najczęściej po preparaty będące mieszaniną ceramidów, wielonienasyconych i nasyconych kwasów tłuszczowych i cholesterolu. Więcej informacji na temat odpowiedniej pielęgnacji skóry znajdziemy na stronie https://ohmyface.pl/.

Co jeszcze musimy wiedzieć o działaniu kosmetyków z ceramidami? Faktem jest, ze te produkty trwale odbudowują barierę naskórkową i penetrują do struktur cementu międzykomórkowego warstwy rogowej naskórka. W efekcie mniej substancji egzogennych przenika przez naszą skórę, czyli tzw. alergenów! Z kolei ceramidy w kosmetykach do włosów pozwalają na uszczelnienie kory włosa i sklejenie jego łusek. Doskonale wpływają na połysk, nawilżenie, elastyczność i sprężystość kosmyków. Znajdują także zastosowanie w odżywkach i lakierach do paznokci, zapewniając wzmocnienie struktury płytki paznokcia.

Dla kogo krem z ceramidami?

Kto może postawić na skuteczny krem z ceramidami? To dobra propozycja dla każdego, kto boryka się z zaburzeniami hormonalnymi, stanami zapalnymi skóry, dermatozami, czy też zaburzeniami metabolizmu w naskórku (AZS, alergie skórne, nadmierne rogowacenie, łuszczyca). Niestety zawartość ceramidów zmniejsza się z biegiem lat, przez co zauważamy zmarszczki, suchą i wiotką skórę oraz pogorszenie jej wyglądu. Z pomocą przychodzą zatem kosmetyki z ceramidami, dzięki którym można odbudować barierę hydrolipidową skóry, także u osób po zabiegach złuszczania kwasami. Podczas poszukiwań odpowiedniego kosmetyku dla siebie, nie zapominajmy skonsultować się ze specjalistami.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + 17 =