Łóżko dla chłopca – 5 ważnych cech, które powinno posiadać. Sprawdź!

Nie da się ukryć, że łóżko dla chłopca musi odznaczać się pewnymi cechami, aby można było mówić o jego wysokiej jakości. Brak jednej lub wielu z tych cech nie zwiastuje niczego dobrego. Jak więc upewnić się, że kupujesz odpowiedni mebel do spania dla swojego syna? W tym artykule przeczytasz o pięciu istotnych cechach, które łóżko chłopięce po prostu musi mieć. Niektóre z omawianych cech z pewnością cię zaskoczą! Sprawdź!

1. Łóżko dla chłopca musi mieć optymalną wielkość!

Należysz do osób, którym trudno znaleźć miejsce na zbyt wąskim łóżku? Preferujesz meble do spania, które pozwalające dowolnie układać swoje ciało na materacu? W takim razie jest duże prawdopodobieństwo, że twój syn będzie miał dokładnie tak samo jak ty. Nawet wtedy, gdy nie potrzebuje więcej miejsca, łóżka dla chłopca dopasowane rozmiarem do jego ciała to absolutna podstawa!

Zauważ, że nawet dziecko bez specjalnych potrzeb w tym względzie rozwija się i śpi lepiej, gdy jego łóżko jest odpowiednio przestronne. Z pewnością znasz historie dzieci, którym nic nie przeszkadzało, ale z wiekiem pojawiać się zaczęły problemy z postawą czy kręgosłupem. Zadbaj więc o to, by wygodne łóżko dla chłopca, które kupisz, miało optymalny rozmiar. Nieco większe jest zawsze lepszym wyborem niż nieco za małe!

2. Łóżko dla chłopca a funkcjonalność

Optymalna wielkość łóżka wiąże się nierozerwalnie z drugą jego cechą – funkcjonalnością. Łóżka dla chłopców są często projektowane z barierkami ochronnymi, by dziecko nie wypadło podczas snu z mebla. Ma to szczególne znacznie dla łóżek piętrowych i ich górnego poziomu.

Wielkość również jest istotna, bo maluch powinien bez trudu wejść do łóżka bez względu na jego typ. Nóżki łóżka nie powinny przekraczać około 15 centymetrów wysokości. Ergonomia łóżka, dobry gatunek materiału, którym zostało obite, funkcje dodatkowe i udogodnienia w postaci barierek – dobre łóżko dziecięce chłopięce powinno mieć wszystkie elementy!

3. Łóżka chłopięce koniecznie z dobrym materacem!

Łóżka chłopięce, choćby nawet wykonane z najwyższą starannością, nie będą spełniać swojej podstawowej funkcji, jeśli zabraknie im odpowiedniego materaca. Istnieją modele łóżek z materacami w zestawie, są i takie, do których materac należy dokupić. Rób to z głową!

Musisz znać przyzwyczajenia swojego syna, jego preferencje, a także dolegliwości związane z postawą, z którymi może się mierzyć. Wtedy dopiero dobierzesz odpowiedni materac. Zbyt miękki lub zbyt twardy nie tylko nie zapewni komfortu, ale może przyczynić się do rozwoju lub pogłębiania problemów z postawą/kręgosłupem!

4. Łóżka chłopięce muszą być bezpieczne!

Stabilna konstrukcja? Jest! Brak ostrych krawędzi? Brak! Mocne drabinki lub schody na wyższe piętro łóżka? Zgadza się! Pamiętaj, że najważniejszą cechą każdego dziecięcego łóżka dla chłopca jest jego bezpieczeństwo.

Bezpieczne łóżko to takie, które się nie przewróci, nie rozetnie skóry malucha ostrą krawędzią, nie będzie się chwiało. Mocne, stabilne, solidne – takie musi być. W końcu spać w nim będą osoby o niespożytej energii! Łóżko musi wytrzymać!

5. Estetyka!

Ostatnią, chociaż wcale nie najmniej ważną cechą dobrego łóżka dla chłopca, jest jego estetyka. Gdy się nie spodoba, trudno w nim będzie zasnąć. Zwłaszcza bardzo małym dzieciom. Łóżko, które straszy, to nie jest dobry pomysł!

Łóżka młodzieżowe chłopięce są nieco inne i nie wyglądają już tak dziecięco. Warto jednak zadbać, by również prezentowały się schludnie i estetycznie. Nikt przecież nie lubi spać na brzydkich meblach!Oto pięć cech, które powinny mieć łóżka dla chłopców. Podczas zakupów zwróć na nie szczególną uwagę, a wybór optymalnego modelu nie będzie tak trudny!

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć + 20 =