Plexi w domu: 7 niezwykłych patentów!

Plexi, znane również jako akryl, to wszechstronny materiał, który znajduje coraz więcej zastosowań w naszych domach. Dzięki swojej wytrzymałości, łatwości w obróbce i estetyce, plexi stało się popularnym wyborem dla wielu projektów domowych. W tym artykule przedstawiamy siedem niezwykłych patentów na wykorzystanie pleksi, które mogą całkowicie odmienić wnętrza i przestrzeń wokół domu.

Plexi jako odnowa stolika

Ożyw stary mebel, umieszczając na nim płytę z pleksi. Możesz nadać meblowi świeżego wyglądu, wybierając na przykład materiał w kolorze białym, który rozświetli wnętrze. Jeśli szukasz dodatkowej ochrony, która zabezpieczy powierzchnię przed zarysowaniami, to pleksi jest rozwiązaniem dla Ciebie. Użyj konfiguratora, aby dopasować rozmiar płyty do swojego stolika i zamów PLEXIGLAS® Optical HC.

Regały z pleksi

Jeżeli szkło na regale uległo zniszczeniu lub chcesz stworzyć całkiem nowe miejsce na drobne przedmioty, zastąp je pleksi. Wybierz odpowiednią grubość płyty i sposób montażu, korzystając z akcesoriów dostępnych w sklepie budowlanym. Bogata paleta kolorystyczna pozwoli Ci dostosować regały do każdego wnętrza.

Ramki na zdjęcia z pleksi

Zastąp uszkodzone szkło w ramce na zdjęcia pleksi, aby uniknąć kosztów zakupu nowej. Ramki z pleksi są bezpieczniejsze i bardziej odporne na uszkodzenia – nie pękają i nie tłuką się. Możesz również stworzyć oryginalne antyramy z plexi na wymiar, szczegóły znajdziesz w jednym z naszych wcześniejszych artykułów.

Drzwiczki meblowe z pleksi

Chociaż pleksi może nie nadawać się do budowy całych drzwi, doskonale sprawdzi się w odświeżeniu drzwi szafek, na przykład w kuchni. Jeśli znudził Ci się obecny kolor lub chcesz ukryć wgniecenia, wystarczy zmierzyć potrzebne wymiary, wybrać kolor i zamocować nowe fronty za pomocą taśmy dwustronnej.

Plexi jako dekoracja ścian

Płyty z pleksi to szybki sposób na odnowienie wyglądu łazienki czy kuchni. Ich montaż jest prosty, a łatwość utrzymania w czystości oraz certyfikat higieniczny gwarantują bezpieczeństwo użytkowania. Unikaj jednak umieszczania ich blisko źródeł ciepła, takich jak palniki.

Zabezpieczenie przestrzeni dla zwierząt z pleksi

Jeśli Twoje zwierzęta potrafią wydostać się przez szpary w barierkach, pleksi może być rozwiązaniem. Zamów cienką płytę w odpowiednim rozmiarze, aby umieścić ją między prętami, tworząc skuteczną barierę dla zwierzaka.

Okna z pleksi

Zredukuj hałas, zachowaj ciepło i zwiększ bezpieczeństwo, instalując okna z pleksi w altanie. Dzięki wysokiej przejrzystości (92%) wnętrze będzie jasne i pełne światła słonecznego. Montaż okien z pleksi możesz przeprowadzić samodzielnie, ciesząc się spokojem i komfortem bez względu na pogodę. Inne tworzywa, np. poliwęglan lity, również dają podobne możliwości. Sprawdź zwłaszcza poliwęglan lity 8mm.

Plexi oferuje nieograniczone możliwości aranżacyjne, umożliwiając odświeżenie wnętrza domu i dodanie mu nowoczesnego charakteru. Wykorzystanie pleksi do odnowienia mebli, stworzenia oryginalnych półek, bezpiecznych ramek na zdjęcia czy nawet okien, pokazuje jego uniwersalność i praktyczność. Dzięki łatwości w obróbce i montażu, plexi jest dostępne dla każdego, kto chce samodzielnie zmienić wystrój swojego otoczenia. Wprowadzenie pleksi do domu może być ekonomicznym sposobem na osiągnięcie efektu luksusu oraz zwiększenie funkcjonalności i estetyki mieszkania

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście − cztery =