Jakie grzejniki wybrać do minimalistycznego salonu industrialnego?

Styl loftowy cieszy się wielką popularnością w aranżacji wnętrz mieszkalnych od wielu lat. Zapewnia wygodę oraz pozwala stworzyć nietuzinkowe przestrzenie o wysokiej funkcjonalności i mocno indywidualnym charakterze, świetnie wpisujące się w nowoczesny rytm życia. W takim wnętrzu nie może również zabraknąć odpowiednio dobranych urządzeń grzewczych. Jakie grzejniki stosować we wnętrzach industrialnych? Czym wyróżniają się modne urządzenia ścienne i czy da się je czymś zastąpić? Tego dowiecie się z dzisiejszego tekstu.

Nurt industrialny w domowych wnętrzach – najważniejsze cechy

Kto mógł przypuszczać, że nowojorski pomysł na zaadoptowanie pomieszczeń pofabrycznych do celów mieszkalnych i na pracownie dla artystów, odniesie tak wielki sukces w aranżacji wnętrz na całym świecie? Pierwotnie tendencja dotyczyła wyłącznie przestrzeni technicznych, które próbowano dostosować do codziennych potrzeb. Z czasem zaczęto wprowadzać elementy postprzemysłowe również do innych wnętrz, doceniając ich funkcjonalność oraz dostrzegając ich ponadczasową estetykę, kryjącą się w prostocie.

Nurt loftowy to bowiem skrajna surowość form. Dotyczy to zwłaszcza ścian z betonowymi okładzinami, drewnianych podłóg, przegród z nieotynkowanej cegły. Również wyposażenie w takich miejscach powinno mieć konkretną formę – prostą i trwałą, bez nadmiernych ozdobników. Stawia się na geometryzację oraz tradycyjne materiały, jak metal, szkło, beton w stonowanych kolorach, przełamanych akcentami czerni, szarości i bieli.

Takie też powinny być oczywiście urządzenia grzewcze, trafiające do domowych wnętrz loftowych. Spory wybór zróżnicowanych rozwiązań można znaleźć choćby na stronie: Econovli.pl.

Grzejniki ścienne w loftowym salonie – co wybrać?

Jakie grzejniki wprowadza się do aranżacji loftowych? Często są to produkty skrajnie proste, podłączone do centralnego kotła. Świetnie sprawdzają się zwłaszcza utrzymane w klasycznych formach żeberkowe produkty żeliwne – znane i stosowane od lat. Niekiedy zamiast nich stawia się na inne rozwiązania retro. Szczególną ozdobą bywają na przykład grzejniki mosiężne (wariant żeberkowy i drabinkowy) – ocieplające nieco przestrzeń pod względem wizualnym.

Coraz częściej da się spotkać grzejniki do salonu industrialnego o mocno designerskich formach. Na rynku pojawia się wiele modeli dekoracyjnych, które spełniają dwie funkcje – zdobią i zapewniają ciepło. Mogą być utrzymane w duchu klasycznym, choć wielką popularnością cieszą się obecnie produkty vintage.

Jeśli chcemy pójść bardziej indywidualną ścieżką, można rozważyć wprowadzenie do pokoju dziennego grzejników łączących metal i szkło, o bardzo uproszczonej bryle. Wnoszą do przestrzeni domowej powiew nowoczesności i pozwalają uzyskać bardziej eklektyczny klimat w pomieszczeniu.

Inne pomysły grzewcze do domowych wnętrz loftowych

A co zrobić, jeśli nie chcemy eksponować grzejnika lub pomysł na wnętrze uniemożliwia odpowiednie zlokalizowanie źródła ciepła? Wówczas ciekawą koncepcją potrafi okazać się system ogrzewania podłogowego. Do wyboru są rozwiązania wodne (sieć rurek z krążącą w nich ciepłą wodą) lub elektryczne (przewody lub maty podłączone do domowej sieci).

Dzięki temu oszczędza się miejsce, zwiększa ustawność przestrzeni, a kłopot doboru grzejnika do konkretnego pomysłu wnętrzarskiego znika całkowicie.

Ciepłe i wygodne salony loftowe – podsumowanie

W każdym salonie, również tym urządzonym w duchu loftowym, trzeba zapewnić komfort cieplny. Służą do tego wydajne i energooszczędne źródła ciepła. W zależności od potrzeb da się zastosować grzejniki ścienne – klasyczne i surowe w formie bądź w wydaniu designerskim lub vintage. Zwolennicy mniej technicznych, minimalistycznych opcji, mają też do wyboru różne formy ogrzewania podłogowego, które nie zajmuje miejsca, a potrafi skutecznie dogrzać pomieszczenie.

Tak szeroka paleta rozwiązań sprawia, że każdy jest w stanie dopasować idealne ogrzewanie do każdego salonu loftowego i indywidualnych oczekiwań.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × trzy =