Jak obliczyć metr bieżący mebli kuchennych? Praktyczne wskazówki

Na nowy projekt kuchni decydujemy się zarówno w przypadku budowy domu czy mieszkania, jak i remontu posiadanego już lokum. Meble na wymiar stanowią doskonałe rozwiązanie, które można dopasować do każdej przestrzeni i każdej aranżacji. Wycena mebli kuchennych z reguły podawana jest w metrach bieżących co sprawia, że podczas kupna zabudowy kuchennej na wymiar, łatwo o dezorientację. Podpowiadamy więc, jak wyliczyć ceny za metr bieżący mebli i co wlicza się w koszty wykonania kuchni.

Kuchnia na wymiar - zabudowa kuchenna na miarę potrzeb

Całkowity koszt kuchni na wymiar będzie na ogół zdecydowanie większy, niż ten, który musimy ponieść, decydując się na meble z salonu meblowego. Niemniej jednak coraz więcej osób decyduje się na takie właśnie rozwiązanie, które zapewni twojej kuchni nie tylko odpowiedni design, ale również i funkcjonalność.

Montaż kuchni nie zawsze jest łatwy, zwłaszcza, gdy projektowana kuchnia nie odznacza się regularnym kształtem lub gdy występują w niej skosy. Do wykonania projektu, adekwatnego do rozmiaru kuchni, warto zaangażować architekta wnętrz, który zaproponuje odpowiednie ilości szafek, uchwyty czy dodatkowe rozwiązania, jak np. kosze cargo. Ostateczny koszt inwestycji będzie wówczas wyższy, ale meble do kuchni będą nie tylko estetyczne, ale również dostosowane do rzeczywistych potrzeb domowników.

Przeczytaj artykuł: Jak obliczyć metry sześcienne?

Jak obliczyć metr bieżący mebli?

Jak obliczyć metr bieżący mebli kuchennych?

Cennik kuchni na wymiar podawany jest w metrach bieżących. Decydując się na umeblowanie kuchni meblami na wymiar, warto rozróżnić dwa podstawowe pojęcia, czyli metr kwadratowy i metr bieżący. Dopiero rozróżniając te dwa pojęcia możemy sprawdzić, ile kosztuje kuchnia na wymiar. Obliczenie ceny kuchni na wymiar jest znacznie łatwiejsze, gdy bierze się pod uwagę jednostkę którą jest 1 metr bieżący. Chcąc obliczyć metr bieżący, należy np. pomnożyć koszt 1 metra bieżącego danego produktu przez jego długość. Stosując taki kalkulator można również obliczyć cenę szafek kuchennych czy blatów kuchennych.

cena kuchni na wymiar

Ceny mebli kuchennych na wymiar - ile kosztuje wykonanie zabudowy kuchennej?

Specjalne wykonanie mebli kuchennych na wymiar wymaga dopasowania do siebie wielu elementów. Będą to m.in. fronty, blaty kuchenne, głębokość szafek czy sprzęt agd. Całkowity koszt mebli będzie obejmował również dodatkowe udogodnienia, jak np. systemy dotykowe. Bardzo często w koszty wliczony jest również transport mebli. Jak w takiej sytuacji dokonać pomiaru mebli kuchennych? Otóż mb to inaczej długość szafek, które zostały umieszczone w jednym ciągu.

Uwzględnia się tutaj szafki podłogowe i szafki wiszące, a także najtańsze fasady i okucia, czyli np. klamki i zawiasy meblowe. Bieżący metr długości będzie obejmował również blaty kuchenne. Tworząc kosztorys kuchni należy więc wziąć pod uwagę wszystkie te elementy ze świadomością, że na ostateczny koszt inwestycji wpływa wiele czynników. Płatne będą również opcje dodatkowe. Niemniej jednak takie rozwiązanie pozwala dopasować rodzaj frontów do specyfiki wnętrza, a całą aranżację do wystroju domu klienta.

Podobny artykuł w tej tematyce: Jak obliczyć metr kwadratowy podłogi?

Jeden komentarz do “Jak obliczyć metr bieżący mebli kuchennych? Praktyczne wskazówki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − dwanaście =