Google Ads dla e-commerce: reklama w sieci produktowej

E-commerce, czyli handel internetowy, od wielu lat dynamicznie się rozwija. Coraz więcej osób decyduje się na zakupy online, a firmy muszą nadążać za tym trendem. Sama budowa sklepu internetowego to jednak za mało. Ważne jest, by ów sklep był widoczny w sieci. Ale, jak dotrzeć do potencjalnych klientów i w wielkiej, cyfrowej dżungli wyprzedzić konkurencję? Jednym z najskuteczniejszych narzędzi w arsenale marketera jest Google Ads, a mówiąc dokładniej, reklama w sieci produktowej.

Kampanie Google Ads w e-commerce ‒ dlaczego są ważne?

Google obsługuje ponad 3,5 miliarda wyszukiwań dziennie. Wyobraź sobie, ile razy informacja o Twojej firmie lub konkretnym produkcie mogłaby wyświetlić się potencjalnym klientom. Dzięki systemowi Google Ads, możesz lepiej zrozumieć intencje klientów, docierać do użytkowników, którzy mogą być zainteresowani Twoimi produktami, a nawet przypominać im o artykułach, które już oglądali. 

Nieco więcej o kampaniach Google Ads, w tym o kampanii produktowej, możesz przeczytać na stronie agencji e-marketingowej 1stplace.pl. Wspomniana agencja od ponad 10 lat pomaga firmom zwiększyć widoczność w organicznych i nieorganicznych wynikach wyszukiwania. Zachęcamy do lektury: https://1stplace.pl/kampanie-google-ads/

 

Google Ads dla e-commerce ‒ kampania produktowa

Google Ads pozwala na emisję różnego rodzaju reklam. W przypadku e-commerce jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań jest reklama w sieci produktowej. Reklama produktowa zawiera: 

 • zdjęcie produktu
 • cenę 
 • nazwę produktu
 • nazwę witryny 
 • informacje dotyczące dostawy 
 • informacje dotyczące ocen produktu.

Reklamy produktowe wyświetlane są w karcie Zakupy, obok wyników wyszukiwania oraz w sieci reklamowej Google. 

 

Kampania produktowa ‒ najważniejsze informacje 

 • Kampania produktowa to doskonałe rozwiązanie dla sklepów e-commerce oferujących konkurencyjne ceny. Dlaczego właśnie takich? Ponieważ potencjalny klient widzi zarówno ceny reklamowanych przez Ciebie produktów, jak i produktów promowanych przez konkurencję. Jeśli Twoi konkurenci oferują niższe ceny, istnieje duże prawdopodobieństwo, że użytkownik właśnie tam zakupi produkt. 
 • Przy tworzeniu reklam produktowych niezbędne są: konto Google Merchant Center (Centrum Sprzedawcy) oraz plik danych dotyczących asortymentu sklepu. Merchant Center umożliwia przesyłanie informacji o produktach, są to np.  cena, opis, zdjęcie, adres URL i wiele innych. Na podstawie tych danych Google generuje reklamy produktowe. 
 • W przypadku kampanii produktowej możesz określić, które produkty chcesz reklamować. Reklamowane produkty muszą być wyodrębnione, mieć własny adres URL oraz cenę. Konieczny jest feed produktowy oraz wdrożenie polityki prywatności. 
 • Przy kampaniach produktowych nie możesz zdecydować, komu wyświetli się reklama. Na podstawie informacji dotyczących produktu, ustala to algorytm. 
 • Nie możesz wybierać słów kluczowych, możesz jednak zastosować wykluczenia, czyli słowa kluczowe, na które reklama nie będzie się wyświetlać. 

 

Kampania w sieci produktowej ‒ na co zwrócić uwagę? 

Aby kampania produktowa przyniosła jak najwięcej korzyści, należy zwrócić uwagę na kilka kwestii: 

 • Nazwa i opis produktu: warto dokładnie sprawdzić nazwy i opisy, mieć pewność, że w poprawny sposób opisują produkt oraz zweryfikować czy wszystkie informacje są w pełni zrozumiałe. 
 • Zdjęcie: zdjęcie powinno być estetyczne, prezentować wyłącznie oferowany produkt. Na grafice, zamiast produktu, nie może wyświetlać się na przykład nazwa firmy. 
 • Informacje: wszystkie informacje dotyczące ceny czy dostawy produktu muszą być jasne, nie mogą wprowadzać w błąd użytkowników. 
 • Recenzje: warto zadbać o recenzje. Pozytywne oceny są zachęcające dla potencjalnych klientów.

 

Jakość strony docelowej a powodzenie kampanii 

Pamiętaj, że kliknięcie reklamy to dopiero połowa sukcesu. Ważne jest, aby sprzedaż produktów była coraz większa. Koniecznie więc zadbaj o jakość strony docelowej, o to, by zawierała wartościowe informacje, była estetyczna i działała bez problemów. Kolejna, ważna kwestia to intuicyjny proces zakupowy, różne metody płatności i wysyłki. 

 

Reklamy w sieci produktowej ‒ zalety 

Jakie są zalety kampanii produktowej? 

 • Po pierwsze, produkty prezentowane w sieci produktowej zyskują dużo większą widoczność.
 • Po drugie, reklamy są bardziej ukierunkowane, wyświetlane są osobom, które szukają konkretnego produktu, co zwiększa prawdopodobieństwo zakupu.
 • Po trzecie, dzięki analizie danych konsumenckich dostarczanych przez Google, jesteś w stanie lepiej zrozumieć swoją grupę docelową.

 

Wsparcie specjalistów przy tworzeniu kampanii

Zarządzanie kampaniami reklamowymi w Google Ads, zwłaszcza w sieci produktowej, może być skomplikowane, szczególnie dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z marketingiem cyfrowym. Wiedza i doświadczenie są kluczowe w tworzeniu skutecznych kampanii, kampanii, które przyniosą oczekiwane rezultaty i zwiększą sprzedaż w sklepie e-commerce. Właśnie dlatego, warto zdać się na pomoc specjalistów. Z jakimi korzyściami związana jest taka współpraca? 

 • Choć Google Ads oferuje wiele narzędzi i zasobów edukacyjnych, które pomagają zrozumieć, jak działa platforma, istnieje wiele niuansów i dobrych praktyk, których trudno nauczyć się z poradników. Tutaj niezastąpiona jest wiedza praktyka. 
 • Specjalista Google Ads zadba o stworzenie, monitorowanie i optymalizację kampanii tak, aby przynosiła jak największe korzyści. Ponadto, osoba o odpowiednich kompetencjach zrozumie dane analityczne, które są  bardzo cenne, umożliwiają lepsze zrozumienie grupy docelowej i podejmowanie bardziej świadomych decyzji biznesowych.
 • Nie można zapominać, że skorzystanie ze wsparcia specjalisty to również oszczędność czasu. Zarządzanie kampanią reklamową może być czasochłonne. Dzięki pomocy fachowca zaoszczędzisz czas i będziesz mógł skupić się na innych aspektach prowadzenia biznesu. 

Podsumowując, Google Ads i reklama w sieci produktowej mogą przynieść wiele korzyści. Dzięki takiemu rozwiązaniu jesteś w stanie zwiększyć widoczność swoich produktów, lepiej zrozumieć grupę docelową, a co za tym idzie, zwiększyć sprzedaż. Co więcej, kampanie Google pozwalają na uzyskanie natychmiastowych rezultatów.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × jeden =