Czarny motyl – znaczenie czarnego motyla w kulturze i tatuażu

Czarny motyl znaczenie może mieć różnorodne i takie właśnie przypisywano mu na przestrzeni wieków. Czarne skrzydła motyla budziły przerażenie, ale również stawały się symbolem wolności. Do dziś panuje wiele przesądów, związanych chociażby z tym, co oznacza, gdy motyl wleciał do mieszkania. Podobne emocje budzi motyl tatuaż. Jaką symbolikę niesie ze sobą czarny motyl? 

Duchowe znaczenie czarnego motyla

W wierzeniach w różnych częściach świata motyl ma bardzo bogatą symbolikę. Czarny motyl jest symbolem śmierci i przemijania. Widok czarnego motyla oznacza śmierć kogoś z rodziny. Czarny kolor motyla może symbolizować również odejście ukochanej osoby. Wprost przeciwnie, kolorowy lub biały motyl to dobry znak, symbolizujący powrót zmarłego na ziemię. Niejednokrotnie zdarza się, że kolorowy motyl w domu pojawia się niedługo po śmierci bliskiej osoby, stąd właśnie taka symbolika.

Przeczytaj również: Co jedzą motyle i czym je karmić? Poznaj zwyczaje żywieniowe kolorowych motyli

czarny motyl znaczenie

Znaczenie motyla w kulturze

Japończycy kojarzą motyla z miłością i szczęściem, niezależnie od barwy. Powszechnie jednak uważa się, że czarny motyl symbolizuje nieszczęście. Czarny kolor owada kojarzy się z tajemnicą, mrocznym sekretem. Czarny motyl reprezentuje również autorytet, elegancję. Jest on uważany za zły znak, symbol smutku, rozczarowania i wyrzutów sumienia. Wiele osób uważa jednak, że szczęście oraz czyste dusze oznaczają motyle w czarnym kolorze, które poruszają się w parze lub w stadzie. Takie motyle kojarzą się ze szczęściem i nadzieją. Jak widać, czarne motyle uważane są raczej za symbol nieszczęścia, choć w rzeczywistości owad naprawdę niewiele mają wspólnego z negatywnymi emocjami i wróżbą przyszłości.

Podobny artykuł: Ile żyje motyl w Polsce, czyli ciekawostki o motylach

czarny motyl

Symbolika czarnego motyla w tatuażu

Motyl jest uważany za symbol zmartwychwstania, symbolizuje odrodzenie i nadzieję na nowe. Skrzydlaty owad symbolizuje również przeobrażenie, podobnie jak on sam przemienia się z gąsienicy w poczwarkę, a następnie w pięknego motyla. Wytatuowany motyl 3d w zależności od koloru, może również stanowić symbol szczęścia, ale też znak ostrzegawczy, przypominający o trudnościach, które udało się pokonać. Na tatuaż w postaci czarnego motyla decydują się osoby świadome, dla których kolory tych owadów posiadają określoną symbolikę, a sam tatuaż ma nieść ze sobą istotne przesłanie.

Kolejny artykuł w tej tematyce: Czarny motyl – znaczenie czarnego motyla w kulturze i tatuażu

 

Co oznacza, gdy motyl wlatuje do domu? Znaczenie motyla w przesądach

Już w starożytności traktowano czarnego motyla jako symbol pecha. Dla odmiany wiele osób uważa, że biały motyl to dusza, która powraca na ziemię. W różnych częściach świata czarny motyl wiąże się jednak z raczej negatywnym przesądami. Motyl we śnie oznacza smutek. Widzenie motyla w trakcie snu to zapowiedź trudnych chwil, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć. Jeśli we śnie zobaczysz czarnego motyla, nie powinieneś spodziewać się niczego dobrego.

Wiele osób zastanawia się również co oznacza, gdy do mieszkania wleciał motyl w czarnej barwie. Wbrew pozorom, jeśli motyl wlatuje do mieszkania lub do domu przez okno, nie należy spodziewać się niczego złego. Wprost przeciwnie, znak zapowiada ciszę i spokój w domu. Jeśli przez okno wleciał motyl i usiadł na ręce gospodarza, warto pomyśleć życzenie. Jeśli motyl otworzy skrzydła, życzenie się spełni. Jak widać nie zawsze motyl odzwierciedla pecha i nieszczęście.

Inny artykuł o motylach: Domowa hodowla motyli czyli jak hodować motyle w domu?

Jeden komentarz do “Czarny motyl – znaczenie czarnego motyla w kulturze i tatuażu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *