Zapachowe świece sojowe - jakie olejki do świec sojowych wybrać?

Świece sojowe to zdrowa i ekologiczna alternatywa dla świec wykonanych z parafiny. Zastosowanie wosków naturalnych sprawia, że są one bezpieczne dla naszego zdrowia, jak i środowiska. Doskonałym pomysłem będzie zrobienie własnej świecy sojowej, choć naturalne świece stają się coraz bardziej popularne, a przez to i dostępne na sklepowych półkach. Zakup świec sojowych, wzbogaconych o wybrane olejki eteryczne, napełni wnętrza bogatymi zapachami, ale również ułatwi relaks i odpoczynek, dodając energii do dalszych działań. Na które olejki do świec eterycznych warto się zdecydować?

Naturalny olejek eteryczny w aromaterapii

Olejki eteryczne napełniają wnętrza bogatymi aromatami, oddziałując na naszej ciało oraz umysł. Olejki eteryczne świetnie sprawdzają się w aromaterapii. Powstają one w procesie destylacji różnych części roślin, a po zapaleniu świecy zaczynają szybko oddziaływać na nasze zmysły. Poszczególne kompozycje zapachowe nie tylko niwelują nieprzyjemne zapachy, ale również wykazują działanie odprężające i relaksacyjne. Stosując olejki eteryczne, możemy uspokoić układ nerwowy, po dniu pełnym wrażeń. Doskonale sprawdzi się tutaj olejek lawendowy, olejek ylang ylang czy olejek miętowy.

Ciekawy wpis: Jak zrobić świece sojowe?

olejki do świec sojowych

Jakie olejki do świec zapachowych wybrać?

Wykonywanie świec zapachowych umożliwia wybór dowolnego zapachu, ale pozwala również łączyć olejki eteryczne do świec sojowych w wyjątkowe kompozycje zapachowe. Który olejek zapachowy do świec wybrać? Jak już udowodniliśmy, piękny zapach olejków eterycznych pozwala relaksować się i odprężyć. Co więcej, spalanie świeczki z eterycznymi nutami zapachowymi daje satysfakcjonujące rezultaty również i w innych dziedzinach.

Dla przykładu olejki cytrusowe dodają energii i zapału do działania. W tej grupie dominuje olejek pomarańczowy, cytrynowy i olejek trawy cytrynowej. Olejki cedrowe i olejki z drzewa herbacianego to olejki zapachowe, które wykazują działanie antyseptyczne. Olejek eukaliptusowy czy olejek miętowy działa również na organizm w okresie infekcji, udrażniając drogi oddechowe. A to dopiero początek możliwości olejków, które ze względu na swoje właściwości zyskują coraz większą popularność.

Przeczytaj również: Czy świece sojowe są zdrowe?

olejki eteryczne do świec sojowych

Jak używać olejki eteryczne do świec sojowych?

Stosując różnego rodzaju olejki eteryczne, możemy spodziewać się określonych rezultatów. Będzie to nie tylko pachnąca przestrzeń, ale również możemy używać olejków zapachowych, by wprowadzić się w stan relaksu, pobudzić myślenie i koncentrację, a nawet zbudować romantyczną atmosferę. Niektóre olejki działają nawet jak naturalne afrodyzjaki, warto wiec wykorzystać zapach świec opartych na olejkach w czasie romantycznych spotkań. Do produkcji świec, opartych na olejkach eterycznych, warto wybierać wyłączne naturalne składniki. Sztuczne olejki z pewnością nie przyniosą odpowiednich rezultatów.

Co ważne, w przypadku świecy sojowej diy liczy się rodzaj wosku. Temperatura topnienia wosku jest tutaj niższa, dlatego też świece palą się dłużej niż tradycyjne, a my możemy rozkoszować się ich pięknym zapachem, wydzielającym się przy paleniu świec - co ważne - bez szkodliwych substancji. Wybierając wosk sojowy, należy również dobrać odpowiedni knot, który może być zarówno drewniany, jak i bawełniany.

Jeden komentarz do “Zapachowe świece sojowe - jakie olejki do świec sojowych wybrać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + dwanaście =