Czy świece sojowe są zdrowe?

Świece z wosku sojowego cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Dotyczy to zwłaszcza osób, które dbają o swoje zdrowie i którym nie jest obca troska o środowisko naturalne. Dowiedz się, dlaczego świece sojowe zyskują na popularności i w czym tkwi ich olbrzymi potencjał.

Co to jest świeca sojowa i czym różni się od świec parafinowych?

Świeca sojowa, jak sama nazwa wskazuje, wykonana jest z wosku sojowego, co stanowi w pełni naturalne rozwiązanie. Taki wosk jest zagęszczoną formą oleju sojowego. Wosk sojowy pali się dłużej, a zarazem jest bezpieczny zarówno dla naszego zdrowia, jak i dla naszej planety. Po pierwsze nie zawiera on w swoim składzie żadnych nienaturalnych składników chemicznych. Zazwyczaj świece te wspomagane są naturalnymi olejkami eterycznymi i nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego.

Jest to zupełne przeciwieństwo świec, wykonanych z parafiny, która pozyskiwana jest w wyniku procesu rafinacji ropy naftowej. Podczas spalania parafiny, wytwarzane jest wiele szkodliwych substancji. Takie świece podczas spalania emitują do atmosfery substancje rakotwórcze, m.in. formaldehyd, toluen i benzen. Co więcej, knot świec parafinowych wzbogacony jest o ołów, który również uwalnia się w procesie spalania.

W czasie spalania świec sojowych, w pomieszczeniu mogą przebywać osoby z alergią. Dozwolona jest również obecność dzieci. Grupy te jednak nie powinny być wystawione na wpływ związków, ulatniających się podczas palenia świec parafinowych.

Ciekawy wpis: Jak zrobić świece sojowe?

świeca sojowa

Czy świece sojowe są zdrowe?

Świece sojowe emitują znacznie mniej dwutlenku węgla do atmosfery, co ma istotny wpływ na stan twojego zdrowia. Spalają się również w niższej temperaturze i zapewniają pełną biodegradowalność. Takie świece naturalne mają również istotny wpływ na zdrowie, zwłaszcza gdy w produkcji świec wykorzystane zostały w pełni bezpieczne olejki eteryczne. Świece wykonane z wosku sojowego nie mają zapachu, ale są jego bardzo dobrym nośnikiem.

Jak już zostało wspomniane, takie naturalne świece spalają się znacznie niższej temperaturze, niż tradycyjne świece. Nie tylko palą się dłużej niż świece parafinowe, szkodliwe dla zdrowia, ale również dzięki temu zachowują wiele cennych właściwości olejków eterycznych. Ich zapach pozytywnie wpływa na układ oddechowy, rozrodczy i krwionośny, likwiduje bóle głowy, uspokaja, odpręża, a nawet ułatwia zasypianie. Roślinny charakter i ziarno soi, z którego powstają świece sojowe sprawiają, że rozwiązanie to zaleca ekologia, a świece sojowe, emitujące do atmosfery mniej sadzy, zyskują coraz większą popularność wśród świadomych konsumentów.

Podobny wpis w tej tematyce: Jakie olejki do świec sojowych wybrać?

zdrowa świeca sojowa

Zdrowe świeczki zapachowe - które warto wybrać?

Świece powinny być wykonane z naturalnych składników, by wykluczyć negatywny wpływ na zdrowie i szkodliwość dla środowiska. Jak już udowodniliśmy, wosk parafinowy z pewnością nie będzie dobrym rozwiązaniem. Warto jednak sięgnąć po świece, wykonane z wosków roślinnych. Oprócz wosku sojowego będą to z pewnością świece z wosku pszczelego. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się również świece z wosku rzepakowego, które również nie będą szkodzić ani naszemu zdrowiu, ani tym bardziej planecie, na której żyjemy. Takie świece zapachowe można kupować z pełną odpowiedzialnością.

Jeden komentarz do “Czy świece sojowe są zdrowe?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 + 19 =