Umywalka – jak wybrać komfortowy w użyciu model?

Umywalka, to przedmiot, z którego zarówno my jak i reszta domowników korzystamy wiele razy w ciągu dnia. Należy, dlatego zadbać o to, aby wybrany przez nas model umywalki zapewniał nam wszystkim maksymalny komfort jej użytkowania. Ale jak to zrobić i na co warto zwrócić szczególną uwagę? Wszystkiego dowiesz się poniżej, zapraszamy!

Źródło www.in360.pl

Rodzaje umywalek

Aktualnie na rynku producenci mają w swoich ofertach wiele różnorodnych rodzajów umywalek. Wśród nich możemy wyróżnić umywalki nablatowe, ścienne, podblatowe, umywalki wpuszczane w blat, półblatowe, wolnostojące oraz meblowe (naszafkowe). Czym charakteryzuje się każdy z tych rodzajów?

Umywalka nablatowa, to nic innego jak umywalka stojąca na blacie. W ostatnich sezonach cieszy się ona ogromną popularnością. Zapewnia nie tylko estetyczny, nowoczesny design, ale jest przede wszystkim funkcjonalna i wygodna w użytkowaniu. Doskonale sprawdzi się w łazience o mniejszym metrażu z uwagi na to, że daje możliwość aranżacji przestrzeni pod umywalką! Powszechnym rozwiązaniem jest więc umieszczenie pod nią szafki umywalkowej, w której zmieszczą się wszystkie niezbędne przybory kosmetyczne.

Umywalka ścienna, czyli ponadczasowość i minimalizm sam w sobie. Mocowane do ściany przy pomocy odpowiednich śrub, jest to zdecydowanie najprostsze oraz najtańsze rozwiązanie.

Umywalka podblatowa z kolei mocowana jest od spodu blatu. Dookoła umywalki podblatowej pozostaje wiele dodatkowego miejsca, które z powodzeniem można zagospodarować na różne akcesoria łazienkowe.

Umywalka wpuszczana w blat jest bardzo podobnym rozwiązaniem do tej podblatowej, różnią się od siebie tym, że umywalka wpuszczana posiada rant wystający na powierzchnię blatu. Dzięki nowoczesności tego projektu tworzy on elegancką, wizualną jedność z samym blatem.

Umywalka półblatowa jest częściowo wbudowana w blat, a jej druga część wystaje poza jego obszar. Jeżeli jesteś posiadaczem wąskiej i długiej łazienki- taka umywalka wydaje się strzałem w dziesiątkę.

Umywalki wolnostojące to hit ostatnich sezonów. Przepiękne, nowoczesne rozwiązanie, które urozmaici wnętrze każdej łazienki. Dodatkowo umywalki wolnostojące są jednymi z najbardziej solidnych jak i najbardziej praktycznych rodzajów umywalek.

Ostatnim cieszącym się dużą popularnością rodzajem umywalki jest umywalka meblowa, czyli bezpośrednio zintegrowana z szafką łazienkową. Podobnie jak umywalki nablatowe, meblowe doskonale spiszą się w mniejszych łazienkach, ponieważ szafka pełniąca funkcję podtrzymującą sprawdzi się także jako dodatkowe miejsce do przechowywania.

Co ma znaczenie przy wyborze umywalki?

Przy wyborze umywalki przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na jej wymiary. Muszą być one dopasowane do rozmiarów naszej łazienki oraz do naszych potrzeb. Bardzo ważne jest dobranie umywalki dopasowanej do rozmiarów naszej łazienki, tak aby zapewnić sobie wygodę z jej użytkowania i jak najwięcej miejsca na przechowywanie, które jest tak cenne!

Kolejnym ważnym aspektem jest materiał z jakiego nasza umywalka jest wykonana, jej wykończenie oraz design w jakim została zaprojektowana. Umywalka musi tworzyć spójną całość z resztą naszego wyposażenia i estetycznie z nią harmonizować.

Kluczowe znaczenie przy wyborze umywalki ma także jej rodzaj, o których już wspominaliśmy.

Komfortowy rozmiar- czyli jaki?

Rozmiar naszej umywalki naprawdę ma znaczenie- i to duże! Przyjęło się, że bez względu na to na jaką umywalkę ostatecznie się zdecydujemy, jej szerokość powinna wynosić minimum 70 cm. Taka minimalna szerokość pozwoli nam na komfortowe i swobodne poruszanie się podczas podstawowych czynności higienicznych jak mycie zębów, golenie czy czesanie. Umywalkę do naszych wnętrz powinniśmy wybierać zgodnie z twierdzeniem- im bardziej wąska umywalka tym bardziej głęboka powinna być oraz analogicznie im płytsza- tym szersza.

Wybierz więc rozmiar swojej umywalki mądrze tak, aby móc wygodnie i bezproblemowo z niej korzystać.

Źródło www.in360.pl

Umywalkę śmiało możemy nazwać sercem każdej łazienki, ponieważ to z niej w połączeniu z baterią umywalkową korzystamy zdecydowanie najczęściej. Doskonałe i dopasowane do naszych potrzeb jej dobranie jest kluczowym elementem projektowania każdej łazienki. Mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci nieco zdecydować na jaką umywalkę się zdecydujesz!

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden + czternaście =