5 powodów, dla których warto inwestować w dobry materac dla zdrowia kręgosłupa

Zdrowy kręgosłup stanowi niejaką podstawę ogólnego zdrowia fizycznego i dobrej kondycji. Aby jednak móc faktycznie cieszyć się zdrowym kręgosłupem, należy o niego odpowiednio zadbać. Kluczowym czynnikiem niewątpliwie jest tutaj dobór odpowiedniego materaca. Mimo wszystko materac stanowi podłoże, na którym wypoczywamy nawet ⅓ swojego życia, a tym samym wpływa ono na zdrowie naszego ciała. W tym artykule poznasz 5 powodów, dla których warto zainwestować w dobry materac w trosce o swój kręgosłup.

Redukcja bólu pleców

Przede wszystkim odpowiednio dobrany materac do snu zapewnia lepsze podparcie dla ciała, a w szczególności dla kręgosłupa. Warto zauważyć, że na materacach o niższej jakości nasza sylwetka często się wręcz zapada pod wpływem swojego ciężaru, a zastosowane w podłożu materiały nie są w stanie stabilizować ciała. To z kolei więc nierzadko przyczynia się do powstawania napięć, odleżyn i właśnie bólu pleców.

Poprawa postawy ciała

Dobry materac, np. od marki SleepMed, dba również o to, aby ciało użytkownika zachowywało prawidłową postawę. Nie powinien być on zatem zbyt miękki, ani zbyt twardy, a dostosowany do indywidualnych potrzeb. Zadaniem materaca jest utrzymanie naturalnej krzywizny kręgosłupa, co przekłada się na poprawę postawy sylwetki zarówno podczas snu, jak i na co dzień.

 

Właściwości rehabilitacyjne i ortopedyczne

Dobór materaca w trosce o zdrowie kręgosłupa powinien być także uwarunkowany jego właściwościami rehabilitacyjnymi i ortopedycznymi. Oznacza to, że odpowiednie podłoże do snu redukuje punkty nacisku, a tym samym zapobiega napięciom mięśniowym i uniemożliwia pogłębianie się ewentualnych schorzeń. Co więcej, dobry materac dla kręgosłupa to taki, który posiada odpowiednie certyfikaty wskazujące na bezpieczeństwo użytkowania z produktu.

 

Zdrowy kręgosłup to lepszy sen

Warto również zauważyć, że stabilne wsparcie kręgosłupa dzięki dobrze dobranemu materacowi przekłada się bezpośrednio na lepszej jakości sen. Nabywając więc odpowiednie produktu, zwłaszcza od marki SleepMed, możemy się spodziewać nie tylko redukcji bólu pleców, ale także głębszego i treściwszego wypoczynku.

 

Długoletnia inwestycja

Dlaczego jeszcze warto zainwestować w dobry materac? Przede wszystkim dlatego, że stanowi on długoletnią inwestycję, a tym samym doskonale służy nam przez wiele lat, dbając o zdrowie naszego kręgosłupa. Nie jest to zatem zakup “na chwilę” - dobrej jakości materac to gwarancja trwałości materiałów, które przekładają się na dobre samopoczucie użytkownika.

Podsumowując, odpowiedni materac to doskonała inwestycja, jeśli chodzi o zdrowie kręgosłupa. Poprawia on postawę naszego ciała, wspomaga zdrowy sen, redukuje ból pleców oraz wyróżnia się właściwościami ortopedycznymi. Decyzja o zakupie dobrego materaca zawsze będzie więc opłacalnym rozwiązaniem!

Artykuł powstał we współpracy z SleepMed.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 + 8 =