PS5 czy Nintendo? Która konsola do gier ruchowych będzie lepsza?

Gry wideo to wciągająca rozrywka nie tylko dla dzieci, ale również dla wielu dorosłych. Co więcej, wirtualna zabawa wcale nie musi oznaczać rezygnowania z innych aktywności – także tych ruchowych. Istnieje wiele gier, które zachęcają do wstania z kanapy i ćwiczenia – nie tylko kciuków! Którą konsolę kupić z myślą o grach ruchowych – Sony PlayStation 5 czy Nintendo Switch? Podpowiadamy, co będzie dla ciebie lepszym rozwiązaniem.

Nintendo Switch i PS5 – podstawowe różnice

Zarówno firma Sony, jak i Nintendo, od lat produkują konsole popularne na całym świecie. Warto przypomnieć, czym się charakteryzują te urządzenia, które aktualnie są dostępne w sprzedaży. Konsola Sony PlayStation 5 (PS5) zadebiutowała pod koniec 2020 roku. Długo oczekiwana premiera przyniosła wiele innowacji na rynku gier. Wśród najważniejszych nowości warto wymienić chociażby zastosowanie dysku SSD, dzięki czemu gry ładują się szybciej, nowy kontroler DualSense z wibracjami haptycznymi, korzystanie z technologii Ray Tracingu czy kompatybilność wsteczną z konsolą poprzedniej generacji, czyli PlayStation 4. Dziś PS5 zachwyca oprawą graficzną i znakomitą wydajnością w grach. Wybierając tę konsolę, można liczyć na doświadczenia zbliżone do grania na topowym gamingowym komputerze. Kupując gogle PlayStation VR, można osiągnąć jeszcze głębsze zanurzenie w świat gier, oglądając wirtualne obrazy z każdej strony.

Nintendo Switch to nieco inny przypadek. Konsola zaprezentowana w 2017 roku ma niezłe możliwości, jednak pod względem podzespołów nie może się równać z PS5. To nie topowa grafika i dźwięk decydują o jej popularności. Siłą Switcha jest przede wszystkim elastyczność. To jedyna konsola, na której możesz grać zarówno w domu, gdy jest podłączona do telewizora, jak również poza domem, jak na niezależnym sprzęcie z własnym ekranem i akumulatorem. Dodatkowo wyróżnikiem są Joy-Cony – kontrolery, dzięki który można grać na jednej konsoli albo solo, albo w duecie. Nintendo Switch to najbardziej uniwersalna konsola. Dodatkowo przyciąga kultowymi grami, z ulubionymi bohaterami takimi jak Mario.

Gry ruchowe na Nintendo Switch

Na Nintendo Switch mona znaleźć całkiem sporo gier ruchowych. Listę otwiera oczywiście Just Dance. Legendarna gra Ubisoftu daje możliwość spocenia się przed ekranem podczas wykonywania tanecznych wygibasów. Just Dance to dobra rozrywka dla dzieci. A jeśli szukasz bardziej intensywnej gry ruchowej i planujesz spalić więcej kalorii, dobrą propozycją może okazać się Zumba: Burn It Up.

A co jeśli od tańca wolisz sport? Wówczas także jest wiele możliwości! Grając w Nintendo Switch Sport, możesz spróbować swoich sił na przykład w piłce nożnej, szermierce albo kręglach. Inna ciekawa propozycja to Mario & Sonic at the Olympic Games Tokyo 2020. Tutaj także można startować w różnych dyscyplinach, a dodatkowym smaczkiem jest obecność ulubionych bohaterów z gier platformowych – Mario i Sonica.

Jest także ciekawe połączenie gry muzycznej ze sportową. W Fitness Boxing należy zadawać ciosy w odpowiednim rytmie, trzymając w rękach Joy-Cony. Najciekawsze są oczywiście pojedynki z innymi graczami!

Gry ruchowe na PlayStation 5

Chcąc się trochę poruszać, grając na PS5, możesz potrzebować dodatkowego sprzętu. Najprostsze gry wymagają jedynie smartfona, którego ruchy będzie śledzić konsola. W bardziej zaawansowanych grach potrzebny będzie kontroler PlayStation Move. Są także gry wykorzystujące kontroler oraz wspomniane wcześniej gogle VR. Co wybrać? To zależy od preferowanego typu rozrywki oraz chęci do kupowania dodatkowych akcesoriów. Jednym z najpopularniejszych wyborów jest oczywiście Just Dance – multiplatformowa gra taneczna, która zachwyca graczy od lat. Jeśli zamiast dynamicznych ruchów i ćwiczenia refleksu preferujesz ćwiczenia na rozciąganie, możesz wypróbować Yoga Master. To gra zaprojektowana przez profesjonalnych instruktorów jogi, która będzie odpowiednia zarówno dla początkujących, jak i dla osób z doświadczeniem w tej dziedzinie. Najciekawsze możliwości zyskasz jednak, mając kontroler Move oraz gogle PlayStation VR. Korzystając z tych akcesoriów zagrasz na przykład w symulację zawodowego boksu (Creed: Rise to Glory), będziesz biec, skakać i wspinać się na przeszkody (Sprint Vector) albo poćwiczysz refleks i poczucie rytmu w Beat Saber.

PS5 czy Nintendo Switch – co wybrać do gier ruchowych?

Gry zachęcające do aktywności ruchowej znajdziesz zarówno na Nintendo Switch jak i na PS5. Jeśli lubisz bohaterów Nintendo (takich jak Mario), a przy tym cenisz prostotę i nie chcesz wydawać dużej kwoty na konsolę i akcesoria, wybierz Nintendo Switch. PlayStation 5 to propozycja dla tych, którzy oczekują głębszego zanurzenia w świat gier i bardziej realistycznych przeżyć. Takie możliwości może zapewnić tylko VR, ale ta technologia ma swoją cenę.

Zarówno Nintendo Switch, jak również konsole PS5 w sklepie MediaMarkt dostaniesz solo lub w zestawie z grami!

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × trzy =