Poznaj pojazdy z klocków sterowane zdalnie!

Układanie klocków LEGO® to prawdziwa frajda dla wszystkich fanów konstruowania. Dzięki specjalnej serii LEGO Technic zabawa przechodzi na jeszcze wyższy poziom. Projektanci połączyli świat kreatywnego budowania z nowoczesną technologią zdalnego sterowania pojazdami za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Sprawdź, które zestawy posiadają tę ciekawą funkcję.

Zabawki zdalnie sterowane

Pojazd zdalnie sterowany z serii LEGO Technic posiada system, który umożliwia przemieszczanie modelu bez użycia siły fizycznej. Produkty nie posiadają oddzielnych pilotów – system sterowany jest za pomocą programu ściąganego na smartfon lub tablet.

Zmiennokształtny pojazd sterowany przez aplikację

Zabawki LEGO potrafią zaskakiwać swoją pomysłowością. Tak jest choćby w przypadku pojazdu zmiennokształtnego, który adaptuje swój wygląd po obróceniu wokół własnej osi. Po zderzeniu ze ścianą lub inną przeszkodą samochód może bez żadnego kontynuować swój rajd. Możliwość ta jest zapewniona przez system gąsienicowy, który zapewnia wysoką przyczepność do podłoża. Z jednej strony jest to model wyścigowy, zaś z drugiej – specjalistyczny pojazd badawczy. Pojazd zdalnie sterowany składa się z 772 elementów, a konstruowanie klocków uczy wielu ciekawych koncepcji inżynierskich. Pojazd gąsienicowy jest sterowany za pośrednictwem dedykowanej aplikacji mobilnej CONTROL+.

Żuraw gąsienicowy Liebherr LR 13000

To replika ciężkiego, specjalistycznego pojazdu budowlanego z długim wysięgnikiem. Zestaw zachwyca swoją szczegółowością – to 2883 oddzielnych elementów, z których każdy ma istotne znaczenie. Pojazd osadzony jest na gąsienicach gwarantujących stabilność wykonywania ruchów. Mnogość elementów ruchomych jest wręcz niesamowita – poszczególnymi systemami można sterować za pomocą aplikacji na telefon. Model może się poruszać po płaszczyźnie, wykonywać obroty i przemieszczać elementy swojego osprzętu. Ciekawostką jest to, że Żuraw gąsienicowy Liebherr LR 13000 jest jednym z najwyższych, pojedynczych modeli dostępnych w sprzedaży. Idealna zabawka dla dorosłych!

Audi RS Q e-tron

Futurystyczny model Audi RS Q e-tron jest zabawką LEGO sterowaną zdalnie. To prawdziwy hit z kolekcji LEGO Technic, który sprawi ogromną radość każdemu fanatykowi motoryzacji. Bez znaczenia, w jakim jest wieku! Rajdowy pojazd zdalnie sterowany składa się z 914 elementów. Posiada separowane zawieszenia, co oznacza, że każde koło ugina się niezależnie od innych. Samochodem można jeździć w różnych kierunkach, zaś sterowanie realizowane jest przez użycie aplikacji mobilnej.

Zabawki sterowane ręcznie z dodatkowymi systemami

To zabawki LEGO Technic, których funkcjonalność rozszerzają dedykowane aplikacje mobilne. Pomagają one w rozpoznaniu detali konstrukcyjnych. Służą też do wykreowania wirtualnej rzeczywistości, w której może poruszać się pojazd. Często posiadają również dodatkowe możliwości, np. systemy pneumatyczne, zwiększające atrakcyjność zabawki.

Yamaha MT-10 SP

Zabawki LEGO to zarówno masywne pojazdy posiadające ciekawe systemy wysięgnikowe, jak i niezwykle złożone modele samochodów oraz jednośladów. Zapaleni motocykliści będą szczególnie zadowoleni z możliwości samodzielnego skonstruowania modelu Yamaha MT-10 SP. To rozbudowana opcja posiadająca aż 1478 elementów składowych. Niezwykle szczegółowy, japoński hyper naked imponuje swoją realistyczną formą. Każdy detal, a nawet dokładna konstrukcja silnika, została wiernie odwzorowana przez projektantów. Choć nie jest to de facto pojazd zdalnie sterowany, to funkcje dostępne w aplikacji Technic AR pozwolą lepiej poznać konstrukcję stworzonego modelu.

Ciągnik zrywkowy John Deere 948L-II

Jeśli zaś chodzi o modele mechaniczne z systemami ciśnieniowymi, które są osadzone na wysokich, grubych kołach, to warto rzucić okiem na kolejną propozycję. Jest nią Ciągnik zrywkowy John Deere 948L-II, czyli zaawansowana maszyna o specjalnie zaprojektowanej pneumatyce obu osi. Pojazd jest sterowany pół zdalnie, za pośrednictwem specjalnych przycisków i dźwigni. Obrotowy chwytak, opcje pneumatyczne i jezdne koła gwarantują genialną zabawę zarówno dla dzieci, jak i dla ich rodziców. W kabinie kierowcy znajduje się fotel, który może zmieniać swoją pozycję. Zabawę w konstruktora ułatwia aplikacja Builder od LEGO, w której można zapoznać się ze szczegółowym wyglądem modelu.

NASA Mars Rover Perseverance

Załogowe loty na Marsa stanowią pieśń przyszłości. Ludzkość opracowała jednak inne techniki badawcze, które pomagają w eksplorowaniu kosmosu. Takim narzędziem jest łazik marsjański, który możemy własnoręcznie skonstruować dzięki marce LEGO. To niezwykle szczegółowy i zaawansowany technicznie pojazd z dodatkowym dronem badawczym. Obrotowy układ kierowniczy, który może zmieniać swoją pozycję o 360 stopni, ułatwia sterowanie łazikiem. Dzięki zastosowaniu przegubów łazik może wspinać się po niewielkich przeszkodach i z łatwością pokonywać nierównomierną powierzchnię. Model jest sterowany ręcznie, choć jego funkcjonalność można rozbudować przez użytkowanie aplikacji mobilnej. Oferuje ona projekcję rzeczywistości rozszerzonej, dzięki czemu otoczenie widoczne na ekranie staje się podobne do tego, które można zaobserwować na Marsie.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden − jeden =