Obsługa finansowa nieruchomości - komu ją powierzyć?

Posiadanie jakiejkolwiek nieruchomości na własność niesie za sobą obowiązek wielowymiarowej obsługi, począwszy od finansów i księgowość, przez aspekty prawne.

Wymaga to nie tylko szerokiego zakresu wiedzy, ale też posiadania uprawnień do wykonywania tego typu czynności. Dlatego wielu właścicieli nieruchomości decyduje się na powierzenie obsługi finansowej firmie zewnętrznej. Co obejmuje ta usługa?

Co wchodzi w zakres obsługi finansowej nieruchomości?

Obsługa finansowa i finansowo-prawna nieruchomości obejmuje szereg działań, w skład których wchodzą między innymi:

  • ocena stanu dokumentacji finansowej nieruchomości pod kątem kompletności i zgodności z obowiązującymi przepisami prawa,
  • obsługa finansowa i księgowa,
  • obsługa prawna i windykacyjna,
  • ubezpieczenia nieruchomości, wspólnot mieszkaniowych oraz zarządu,
  • bieżące składanie raportów zarządowi wspólnoty,
  • wykonywanie audytów finansowo-prawnych.

Kompleksowa obsługa finansowa nieruchomości jest dostosowana indywidualnie do specyfiki nieruchomości i struktury wspólnoty. Na bazie zebranych informacji eksperci w zakresie finansów, prawa podatkowego i innych przepisów są w stanie zaproponować rozwiązania i strategie najbardziej optymalne dla danej nieruchomości i jej potrzeb.

Dlaczego odpowiednia obsługa finansowa jest tak ważna?

Odpowiednio prowadzona obsługa finansowa i prawna nieruchomości pozwala przede wszystkim na zachowanie płynności finansowej wspólnot mieszkaniowych. Nawet niewielkie błędy w księgowości wspólnoty mogą skutkować potężnymi karami i negatywnie wpłynąć na wizerunek oraz działanie wspólnoty.

Zlecenie prowadzenia księgowości oraz innych działań wchodzących w zakres obsługi finansowej profesjonalnej firmie eliminuje ryzyko powstania takich błędów oraz gwarantuje fachową pomoc w obliczu różnych problemów natury finansowej.

Najczęściej chodzi o sytuację, w której właściciel lokalu zalega z opłatami, a wyegzekwowanie płatności jest możliwe wyłącznie na drodze sądowej. W takiej sytuacji firma świadcząca usługi finansowo-prawne dla wspólnoty zajmuje się rozwiązywaniem takich kwestii oraz przygotowywaniem wezwań dla dłużników i pozwów do sądu.

Komu zatem ją powierzyć?

Wiemy już, dlaczego profesjonalna obsługa finansowa nieruchomości jest tak ważna, zatem pojawia się pytanie, komu zlecić tę usługę? Jedną z firm godnych polecenia jest Solidia, specjalizująca się w zarządzaniu nieruchomościami na terenie Warszawy i okolic.

Firma posiada wieloletnie doświadczenie i grono zadowolonych klientów. Współpracuje ze specjalistami z różnych dziedzin, dzięki czemu może zapewnić kompleksową obsługę oraz podjąć się nawet trudniejszych przypadków.

Obsługa finansowa nieruchomości Solidia to także indywidualne podejście do każdego klienta gwarantujące sprawne zarządzanie i obsługę nieruchomości. Oprócz obsługi finansowej, Solidia oferuje także serwis administracyjny, zarządczy, konserwatorski, a także z zakresu ubezpieczeń i pomocy prawnej. Szeroka oferta i elastyczność działań zapewnia pełne bezpieczeństwo i skuteczność.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 + 14 =