Letni sen na materacu piankowym vs sprężynowym: Który rodzaj materaca zapewnia lepszy odpoczynek w cieplejsze dni?

Lato to pora roku, w której wiele osób zmaga się ze snem słabej jakości. Wynika to przede wszystkim z wysokiej temperatury. Na szczęście w dzisiejszych czasach możesz tak urządzić swoją sypialnię, aby uniknąć wszelkich problemów. Jeśli nie wiesz, jak się za to zabrać, skorzystaj z naszych porad.

Sen latem, a temperatura

Optymalna temperatura w sypialni, która dla większości osób jest odpowiednia, powinna oscylować w granicach 18, a 22 stopni Celsjusza. Są to jednak jedynie ogólnikowe wskazówki, a indywidualne preferencje mogą się znacznie między sobą różnić. Warto pamiętać o tym, że zarówno gdy ciało przebywa w zbyt wysokiej, jak i w za niskiej temperaturze, nie jest w stanie zapaść w głęboki, niczym niezakłócony sen. Brak komfortu związanego z ciepłem sprzyja wybudzeniom i utrudnia zasypianie. Warto poeksperymentować w zakresie odnalezienia idealnego poziomu temperatury dla siebie. W szczególności w wymagającym, letnim okresie.

Jakie materac jest idealny na lato?

Idealny materac na lato powinien przede wszystkim efektywnie przepuszczać powietrze. Jego wkład nie może kumulować ciepła wewnątrz, gdyż jest to bardzo niekorzystne dla komfortu snu. Najlepiej wybrać podłoże do spania wykonane z naturalnych, przewiewnych materiałów. Materac powinien mieć odpowiednią wentylację. Firmy produkujące artykuły sypialniane oferują w tym zakresie wiele różnorodnych rozwiązań. Warto też zwrócić uwagę na to czy wybrany model można z łatwością czyścić. Eliminowanie wilgoci to podstawa wygodnego, w pełni regenerującego snu.

Materac piankowy — czy to dobry wybór?

Materac piankowy może stanowić dobry wybór na lato, ale tylko pod warunkiem, że spełnia kilka podstawowych, istotnych kryteriów. Istnieją różne rodzaje pianki. Niektóre z nich mogą kumulować ciepło wewnątrz wkładu. Wówczas środowisko jest gorące i wilgotne. Konieczna jest przewiewność pianki. Pod tym kątem dobrze sprawdzają się wkłady lateksowe. Poza kwestiami związanymi z wypełnieniem bardzo ważny jest też pokrowiec. Jeśli nie będzie przewiewny, to nawet najlepsza pianka nie spełni należycie swojej funkcji wówczas.

Jak wypełnienie sprężynowe sprawdza się latem?

Materace sprężynowe (w szczególności nowoczesne modele, których wkłady są wykonywane ze sprężyn kieszeniowych) charakteryzują się wydajną wentylacją. Zawdzięczają to głównie dużej ilości przestrzeni wewnątrz wypełnienia. Pod tym kątem z reguły sprawdzają się lepiej, niż popularne w dzisiejszych czasach egzemplarze piankowe. Warto też zwrócić uwagę na materace hybrydowe, które również mogą stanowić ciekawą alternatywną opcję.

Pamiętaj o tym, jak ważny jest latem dobry materac. Zainwestuj w swój sen, a z pewnością nie pożałujesz. Zdrowy sen to satysfakcjonujące życie i dobre samopoczucie każdego dnia!

Artykuł sponsorowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 5 =