Jakie są rodzaje pomp przemysłowych?

Pompy przemysłowe znalazły wiele zastosowań, lecz o ich wyborze nigdy nie powinien decydować przypadek. W tym poradniku przeczytasz, czym charakteryzują się te urządzenia i jakie warianty są dostępne na rynku. Poznaj szczegółowe informacje i sięgnij po rozwiązanie dopasowane do własnych potrzeb.

Czym są pompy przemysłowe?

Pompy przemysłowe to urządzenia zaprojektowane do pracy w wymagających warunkach. Bardzo dobrze radzą sobie z transportem różnego rodzaju substancji i pełnią ważną funkcję w procesach produkcyjnych. Na rynku z powodzeniem znajdziesz urządzenia do transportu wody (czystej, brudnej i morskiej), olejów, smarów czy ścieków.

Cechą charakterystyczną pomp przemysłowych jest wysoka jakość wykonania. Producenci sięgają po stal, żeliwo czy tworzywa sztuczne zdolne do pracy z kwasami
i zasadami. Nie brakuje również urządzeń dopuszczonych do kontaktu z żywnością. A to tylko niektóre spośród wielu dostępnych rozwiązań.

Wysokiej klasy urządzenia do różnych zastosowań znajdziesz w sklepie Ogrody24.pl. Szeroki asortyment obejmuje wyłącznie sprzęty uznanych marek, co przekłada się na oczekiwaną trwałość i funkcjonalność. Teraz z łatwością znajdziesz model dopasowany do własnych potrzeb.

Rodzaje pomp przemysłowych

Na rynku znajdziesz pompy przemysłowe, które różnią się pod kątem rozwiązań konstrukcyjnych i oferowanych możliwości. Dzięki temu z łatwością wybierzesz model do preferowanych zastosowań. Poznaj kilka popularnych wariantów:

  • Pompa wirowa – urządzenie wyposażone w łopatkowy wirnik. Zapewnia duże prędkości obrotowe i wysoką wydajność;
  • Pompa śrubowa – konstrukcja umożliwia transport cieczy dzięki obrotom śruby ślimakowej;
  • Pompa tłokowa – urządzenie wyposażone w tłok, który zmienia objętość komory;
  • Pompa odśrodkowa – pompa wirowa z wirnikiem odśrodkowym, umieszczonym w spiralnym korpusie;
  • Pompa zębata – pompa wyporowa rotacyjna o zazębieniu zewnętrznym lub wewnętrznym;
  • Pompa membranowa – pompa wyporowa z gumową, plastikową lub skórzaną membraną.

Przed zakupem urządzenia zwróć uwagę na specyfikację techniczną. Do najważniejszych aspektów należą: moc, wydajność czy wysokość podnoszenia. Ponadto wybierz solidną konstrukcję od renomowanego producenta.

Pompy przemysłowe – zastosowanie

Te niezawodne urządzenia znalazły zastosowanie m.in. w przemyśle spożywczym, chemicznym, naftowym, kosmetycznym czy farmaceutycznym. Ponadto są wykorzystywane w budownictwie – przy wykonywaniu odwodnień oraz w rolnictwie – podczas zasilania systemów nawadniających.

Na rynku znajdziesz również pompy przemysłowe, które umożliwiają podawanie określonych dawek substancji w danym momencie cyklu (pompy dozujące). To urządzenia, które mogą pracować zarówno z płynnymi mediami, jak i lepkimi czy oleistymi.

Konstrukcja pomp przemysłowych gwarantuje odpowiednią sprawność i kontrolowany przepływ substancji. Kolejnym ważnym punktem jest odporność na uszkodzenia mechaniczne i łatwość konserwacji. Równie proste powinno być mycie i dezynfekcja, co ma kluczowe znaczenie w przypadku urządzeń dla przemysłu spożywczego. Więcej na temat pomp przemysłowych przeczytasz tutaj: https://ogrody24.pl/blog/post/jakie-sa-rodzaje-pomp-przemyslowych.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × pięć =