Leasing Tesli - korzystne rozwiązanie

Samochód elektryczny - z Teslą na czele - ma wiele zalet. Wspaniałe osiągi, cisza, komfort, niskie koszta eksploatacji, przyjazność dla środowiska... Do tego dochodzą ultranowoczesne technologie i świadomość poruszania się pojazdem jutra. Aby wejść w posiadanie Tesli, nie trzeba kupować jej za gotówkę. Bardzo korzystną opcją jest leasing.

Obecnie elektromobilność zyskuje na popularności, zarówno z powodu zachodzących zmian prawnych, jak i dlatego, że coraz więcej osób chce poruszać się samochodami elektrycznymi. Nic dziwnego, skoro są one naprawdę atrakcyjnym wyborem dla kierowców. Marka Tesla od początku swego istnienia stawiała na elektromobilność i to właśnie ona wytyczyła kierunek rozwoju tego sektora motoryzacji. Poszczególne jej modele odznaczają się nie tylko wspaniałymi osiągami czy luksusowym wyposażeniem, ale też zastosowaniem innowacyjnych, najnowocześniejszych technologii. Przyciągają więc licznych klientów, zarówno indywidualnych, jak i firmowych.

Leasing Tesli - jak załatwić sprawę?

Z leasingu korzystać mogą zarówno klienci indywidualni, jak i przedsiębiorcy poszukujący auta firmowego. Właśnie ci drudzy chętnie sięgają po tę formę finansowania (podobnie jak po najem długoterminowy), gdyż jest ona najzwyczajniej w świecie bardzo opłacalna. Zakup gotówkowy w firmie jest o wiele mniej korzystny z punktu widzenia podatkowego niż leasing. Poza tym, dostępne są oferty leasingu bez obowiązkowego wykupu samochodu - idealne rozwiązanie dla osób, które albo nie chcą wiązać się z autem na dłużej, albo nie zamierzają kłopotać się jego późniejszą odsprzedażą. Wybierając tę formę finansowania, trzeba tylko określić swój roczny przebieg.

Jeśli chodzi o Teslę, to marka ta nie posiada własnego banku (inaczej niż niektóre spośród działających na rynku motoryzacyjnym), co oznacza, że klient musi zorganizować sobie leasing Tesli samodzielnie. Nie ma się jednak czego obawiać, gdyż pomoże w tym salon Tesli. Procedura jest bardzo prosta. Wystarczy podać numer NIP oraz:

- wkład własny – może bazować tylko na dotacji, a ta być nawet skredytowana;

- okres leasingowania;

- wykup (jeśli korzystamy z tej opcji);

- czy jest się VAT-owcem, a jeśli tak, to czy rozliczamy VAT od samochodów standardowo (50 proc.), czy w całości (100 proc.).

Na podstawie tych danych salon Tesli przygotuje kilka ofert, które można bezpośrednio ze sobą porównać. W razie dodatkowych pytań klienci zawsze otrzymają porady, np. wskazówki, jakie zmiany w kalkulacji mogą być optymalne. Jeśli posiadamy już konkurencyjną ofertę innego leasingu, możemy wysłać ją do salonu, a ten wynegocjuje dla nas przynajmniej wyrównanie do jej poziomu. Co ważne, salon Tesli nie narzuca leasingodawcy.

Leasing Tesli - czy tylko dla firm?

Co, jeśli nie prowadzimy działalności gospodarczej, a chcielibyśmy wziąć Teslę w leasing? Oczywiście, też istnieje taka możliwość. To leasing konsumencki, który również cieszy się coraz większą popularnością. Aby z niego skorzystać, wystarczy podać salonowi Tesli te same informacje, co przy leasingu operacyjnym, a dostaniemy najlepsze oferty do wyboru.

Leasing samochodu - na co zwracać uwagę?

Wybierając ofertę leasingu Tesli (lub jakiegokolwiek innego samochodu) zwracać trzeba uwagę nie tylko na oprocentowanie, ale też na inne kluczowe parametry:

1) Model i wartość samochodu - czy przyjęte zostały takie same?

2) Czy przyjęta została taka sama wartość opłaty wstępnej oraz wykupu?

3) Czy okres leasingu jest ten dokładnie ten sam (w poszczególnych ofertach może być różny)?

4) Oprocentowanie - czy opiera się o zmienną, czy o stałą stopę procentową?

5) Jaka wysokość stałej stopy procentowej lub WIBOR 1M została przyjęta?

6) Czy są opłaty i produkty dodatkowe przypięte jako obowiązkowe do oferty i jaka jest ich wysokość?

Leasing to bardzo korzystne rozwiązanie, a wybór odpowiedniej oferty oznaczał będzie spokojne i opłacalne użytkowanie wymarzonej Tesli.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × dwa =