Żaluzje do łazienki – bambusowe, aluminiowe czy PCV? Podpowiadamy, które sprawdzą się najlepiej!

Szukasz idealnej osłony do okien łazienkowych? Sprawdź z nami, dlaczego żaluzje to strzał w dziesiątkę oraz jakie żaluzje do łazienki sprawdzają się najlepiej w specyficznych warunkach!

Żaluzje do łazienki – rozwiązanie idealne

Okna łazienkowe naturalnie doświetlają wnętrze, ale wymagają bezwzględnego zasłaniania. Niestety mało która osłona okienna się do tego nadaje. Ograniczenia praktyczne i stylistyczne, jakie narzuca to pomieszczenie, nie dotyczą jednak żaluzji. Umożliwiają one całkowicie szczelną osłonę przed widokiem z zewnątrz, zajmują mało miejsca, nie przeszkadzają w korzystaniu z łazienkowych sprzętów i nie rażą nieadekwatną wyglądem. Nie są przy tym bynajmniej pozbawione walorów estetycznych – przeciwnie, to doskonała ozdoba, która dyskretnie wpisuje się w funkcjonalny styl pomieszczenia. Żaluzje w łazience to strzał w dziesiątkę, jednak jaki rodzaj będzie najlepszy?

Żaluzje do łazienki możesz bezpiecznie zawiesić nawet nad wanną – zapewnią prywatność i nie będą przeszkadzać w kąpieli

Aluminiowe żaluzje do łazienki

Aluminiowe żaluzje dzięki metalicznemu połyskowi wprowadzają atmosferę minimalizmu i porządku. Materiał ten z natury jawi się jako higieniczny – gładki i nieorganiczny metal nie kojarzy się ze środowiskiem, na którym mogą rozwijać się bakterie. Dobrze współgra z klasycznym lub nowoczesnym wystrojem łazienek. Obawiasz się, że przez wilgoć metalowe żaluzje zaczną rdzewieć? W przypadku aluminiowych lameli nie musisz się o to martwić – aluminium nie rdzewieje! Może jednak dojść do naturalnego procesu chemicznego, jakim jest korozja (to nie to samo, co rdzewienie). Korozję aluminium powodują jednak głównie słona morska woda oraz ekspozycja na silnie żrące środki chemiczne.

 

Drewniane żaluzje do łazienki

Czy można zdecydować się na drewniane żaluzje do łazienki? Jak najbardziej! Naturalne materiały dodają ciepła i przytulności każdemu pomieszczeniu. Jeśli łazienka jest dla Ciebie przede wszystkim strefą relaksu i wyciszenia, warto zainwestować w drewniane żaluzje na wymiar. Podobny klimat wprowadzi bambus. Bambusowe żaluzje do łazienki bywają nieco tańsze od drewnianych (choć nie jest to regułą, bo zależy od gatunku drewna). Mają jednak nieco więcej lekkości, dlatego dobrze sprawdzają się w mocno nasłonecznionych łazienkach z jasnymi kafelkami i białym wystrojem.

Czy jednak naturalnym materiałom w łazience nie grozi pleśń? Drewno wykorzystywane w produkcji żaluzji do łazienki profesjonalnych producentów, np. Clicky.pl, jest odpowiednie do pomieszczeń, w których panują specyficzne warunki. Specjalna obróbka sprawia, że wilgoć nie spowoduje pleśniowych wykwitów ani paczenia się lameli. W praktyce drewno i bambus należą do najpopularniejszych materiałów na łazienkowe żaluzje. Takie osłony są nie tylko praktyczne i trwałe, ale bardzo estetyczne.

Łazienka to Twoja strefa relaksu? Drewniane żaluzje pomogą Ci zbudować przytulną atmosferę!

 

Żaluzje do łazienki z tworzywa sztucznego

Jeśli kwestie wpływu wilgoci na żaluzje mimo wszystko spędzają Ci sen z powiek, rozważ zakup żaluzji z tworzywa. Tak zwane faux wood to kompozyt, który bardzo dobrze oddaje wygląd naturalnego drewna, a jednocześnie zachowuje wszelkie cechy plastikowych materiałów. Nie wejdzie zatem w żadne reakcje pod wpływem wilgoci, a zaspokoi estetyczne oczekiwania osób, które od żaluzji oczekują także funkcji dekoracyjnej. Jeśli mikroklimat albo warunki architektoniczne sprawiają, że obawiasz się o losy żaluzji metalowych lub drewnianych w Twojej łazience, PCV jest rozwiązaniem dla Ciebie.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 4 =