Soczewki czy okulary - wybierz dla siebie odpowiednią opcje

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Wady wzroku wymagają skorzystania z odpowiednich akcesoriów okulistycznych, które pozwalają na ich skuteczną korekcję. Do najczęściej stosowanych należą bez wątpienia okulary, a także soczewki korekcyjne. Wybór odpowiedniej opcji dla siebie nie zawsze będzie prosty. Wobec tego, jakie są różnice pomiędzy soczewkami a okularami?

Soczewki a okulary - co warto wybrać?

Soczewki kontaktowe oraz klasyczne okulary to dwa, najpopularniejsze sposoby na korygowanie wad wzroku. Oczywiście oba akcesoria powinny być dobrane do konkretnej wady wzroku, a ich parametry powinny być dopasowane na podstawie poszerzonej diagnostyki okulistycznej. Wiele osób, które borykają się z różnorodnymi wadami wzroku staje przed dość ciężkim wyborem: soczewki czy okulary? Otóż okazuje się, że oba rozwiązania mają swoje wady i zalety, a finalny wybór powinien być podjęty na podstawie indywidualnych preferencji.

Soczewki - ich największe zalety oraz wady

Szkła kontaktowe są zdecydowanie chętniej wybierane niż okulary. Nie da się bowiem ukryć, że posiadają one wiele zalet, które zazwyczaj przekonują przyszłych użytkowników.

Jakie są największe zalety soczewek?

Szkła kontaktowe - zgodnie z tym, co zostało już wspomniane - mogą pochwalić się całym szeregiem atutów. Do największych z nich można zaliczyć:

  • dyskrecję - soczewki kontaktowe są praktycznie niewidoczne i niewyczuwalne podczas noszenia;
  • wygodę - nie ograniczają one możliwości wykonywania różnorodnych aktywności fizycznych;
  • różnorodność - szkła korekcyjne można idealnie dopasować do swoich preferencji wybierając np. soczewki kontaktowe jednodniowe lub miesięczne;
  • łatwość użytkowania - zarówno zdejmowanie jak i zakładanie soczewek kontaktowych jest wyjątkowo proste;

Jak więc widać, soczewki kontaktowe prezentują się obiecująco!

Jakie są wady soczewek kontaktowych?

Zastanawiając się co wybrać - soczewki czy okulary - warto także rozważyć wady szkieł kontaktowych. Otóż nie są one przeznaczone dla osób z jaskrą, a także wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Jednak biorąc pod uwagę ich zalety, drobne niedoskonałości nie powinny być przeszkodą.

Największe wady i zalety tradycyjnych okularów

Soczewki czy okulary? Szukając odpowiedzi na to pytanie warto przyjrzeć się także temu drugiemu rozwiązaniu. Okulary dawniej były priorytetowym wyborem większości osób, aż do momentu pojawienia się soczewek. Jakie są więc ich wady i zalety?

Jakie atuty i mankamenty posiadają okulary?

W przypadku okularów, można powiedzieć, że stały się one dla wielu osób nieodłącznym elementem wizerunku. Niektórzy chętnie decydują się na kolorowe oprawki oraz rozmaite kształty, by urozmaicić swój wygląd. Dodatkowo, nie zakłada się ich bezpośrednio na gałkę oczną, co jest znacznym udogodnieniem.

Niestety, ale okulary mają znacznie więcej mankamentów. Przede wszystkim utrudniają one niektóre aktywności fizyczne, a także trzeba je ściągać do wykonywania niektórych czynności. Pod tym względem, to soczewki kontaktowe prezentują się znacznie lepiej.

Które rozwiązanie wybrać dla siebie?

Soczewki czy okulary? Co wybrać? Otóż wszystko zależy tu od własnych preferencji. Zarówno soczewki kontaktowe jak i okulary posiadają swoje wady i zalety. Zastanawiając się więc, czy warto postawić na soczewki czy na okulary, warto dopasować je do własnego stylu życia, a także potrzeb.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − 17 =