Skuteczne metody usuwania gruzu i trudnych odpadów poremontowych

Utylizacja śmieci budowlanych nawet po niewielkich pracach remontowych może stanowić nie lada wyzwanie. Tym bardziej, jeśli odpadów nagromadzi się zbyt dużo, a przetrzymywanie ich nie wchodzi w rachubę – podobnie jak wyrzucanie do zwykłych koszy na śmieci. Jak zatem pozbyć się gruzu po remoncie w szybki i legalny sposób oraz dlaczego warto w tym celu wynająć kontener od firmy utylizacyjnej?

Odpady budowlane, czyli nie tylko gruz i piasek

Poza gruzem do odpadów poremontowych zaliczamy również szereg innych śmieci, które generowane są przez prace budowlano-remontowe. Niekiedy po remoncie zostają worki pełne piasku, fragmenty tynków i konstrukcji budynku, potłuczona cegła, puszki po farbach czy opakowania i folie. Tego rodzaju odpady są dosyć problematyczne do usunięcia, jednak mimo wszystko wyrzucanie ich do zwykłych koszy na śmieci jest zabronione. Za takie postępowanie narażamy się na karę grzywny pieniężnej – wysokie mandaty grożą także za zostawianie gruzu w lesie i innych nieprzeznaczonych do tego miejscach (nawet 5000 zł lub więcej). Trzeba mieć to uwadze, zwłaszcza że gruz jest materiałem w dużej mierze nadającym się do przetworzenia i ponownego wykorzystania. 

Metody usunięcia gruzu po remoncie – PSZOK i inne alternatywy

Wśród skutecznych sposobów na pozbycie się gruzu i innych śmieci budowlanych warto wskazać np. zawiezienie ich do PSZOK-a, czyli gminnego punktu zbiórki odpadów komunalnych. PSZOK za darmo przyjmuje m.in. stare meble czy zużyte sprzęty AGD. Trzeba jednak pamiętać, że śmieci należy dostarczyć na własną rękę, więc w przypadku dużych gabarytów może okazać się to niewykonalne. Co jeszcze można zrobić z gruzem po remoncie? Alternatywna opcja to zawiezienie gruzu na miejscowe place budowy (czasem organizują zbiórki tego surowca) lub oddanie go osobom prywatnym. 

Wynajem kontenera na gruz – najlepszy sposób na usunięcie gruzu po remoncie

W sytuacji, gdy żadna z powyższych opcji usunięcia gruzu i innych odpadów nie wchodzi w grę, warto rozważyć wynajęcie kontenera na gruz od firmy utylizacyjnej. w ten sposób mamy pewność, że fachowcy dostarczą kontener pod wskazany adres i w szybkim czasie odwiozą gruz w odpowiednie miejsce. Najlepiej, jeśli firma jest w stanie zrealizować zlecenie jeszcze tego samego dnia. Tak szybko działa EKO-LOGIS – przedsiębiorstwo działające głównie na Dolnym Śląsku. Ekipa z EKO-LOGIS realizuje otrzymane zlecenia w ciągu doby, dostarczając kontenery dostosowane do potrzeb klienta indywidualnego lub przedsiębiorstw (m.in. na gruz, odpady opakowaniowe czy zmieszane odpady budowlane). Pojemniki są dostępne w różnych wymiarach – od 2,5 do nawet 36 m3

Obszarem działań firmy jest nie tylko Wrocław. Firma oferuje również wywóz gruzu w Polkowicach, Siechnicach, Smolcu i pozostałych mniejszych miejscowościach regionu. EKO-LOGIS ma w swojej ofercie również szereg innych usług dotyczących prawidłowej gospodarki odpadami, takich jak m.in. sprzedaż kruszyw i zamiatanie mechaniczne.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + szesnaście =