Pielęgnacja cery wrażliwej z marką Environ

Posiadanie skóry wrażliwej to nie lada wyzwanie. Z jednej strony, wymaga profesjonalnej pielęgnacji, a z drugiej – stosowanie dużej części drogeryjnych kosmetyków kończy się bolesnymi podrażnieniami. Kosmeceutyki Environ mogą okazać się tym, co pomoże uporać się z tym problemem i widocznie poprawić kondycję wrażliwej cery.

Bezpieczna pielęgnacja cery wrażliwej z kosmeceutykami

Pod pojęciem kosmeceutyków kryją się produkty, które łączą w sobie działanie produktów z dwóch grup: kosmetyków i leków. Oznacza to, że można je bezpiecznie stosować w warunkach domowych, gdyż zostały bardzo dokładnie przebadane przed wypuszczeniem na rynek.

Kosmeceutyki podlegają bardzo rygorystycznym normom i zwykle są pozbawione substancji drażniących, które najczęściej powodują wystąpienie reakcji alergicznej. Należą do nich w szczególności konserwanty, jak również sztuczne zapachy i barwniki. Cechuje je również niska komedogenność, dzięki czemu łatwo się wchłaniają, nie zatykają przy tym ujścia gruczołów łojowych.

Skuteczność kosmeceutyków sprowadza się do połączenia wysokiej jakości składników pochodzenia naturalnego i najnowszych odkryć z branży medycznej. Jeśli dołożyć do tego laboratoria wyposażone w innowacyjny sprzęt i wieloletnie badania nad właściwościami ludzkiej skóry, gotowe produkty odznaczają się nie tylko wysoką skutecznością, ale również łagodnym działaniem, tak pożądanym przy wrażliwej cerze.

Jak marka Environ dba o potrzeby osób o wrażliwej skórze?

Environ to marka, którą uważa się za pioniera sektora kosmeceutyków. Dr Desmond Fernandes – ojciec-założyciel firmy – jest z zawodu chirurgiem plastycznym o światowej renomie. Jego misją było stworzenie kosmetyków, które komplementarnie dopełnią profesjonalne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, a także przedłużą widoczność ich efektów.

Biorąc pod uwagę to, jak wrażliwa jest skóra od razu po zabiegach chirurgicznych lub z użyciem aparatur, nie powinno dziwić, że składy kosmeceutyków Environ są odpowiednie również dla cery wrażliwej z natury. Ich stosowanie nie powinno zatem skończyć się powstaniem podrażnień, chociaż oczywiście zaleca się przeprowadzenie wcześniej próby alergicznej, jak w przypadku każdej innej zmiany w codziennej rutynie pielęgnacyjnej.

Focus Care Comfort+ – pielęgnacja tak skuteczna, jak delikatna

W kontekście pielęgnacji cery wrażliwej na uwagę zasługuje w szczególności seria Focus Care Comfort+, która powstała z myślą o osobach, które zmagają się z nadreaktywnością skóry. Działanie produktów z tej grupy jest ukierunkowane na wyciszenie skóry i wzmocnienie jej naturalnych mechanizmów ochronnych. Ważną rolę odgrywa w nich również formuła neutralizująca czynniki stresogenne z zewnątrz, np. wolne rodniki. W rezultacie kosmetyki nie tylko nie podrażniają cery, ale też pomagają uodpornić ją na podrażnienia innego pochodzenia.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + dwadzieścia =