Narzędzia ogrodnicze, bez których ani rusz

Prace ogrodnicze czy też na plantacjach nierzadko wymagają przede wszystkim dobrych narzędzi.

Oczywiście nasz zapał, wiedza, a nawet krzepa są kluczowe, ale w wielu przypadkach to właśnie od dobrego doboru jakościowych narzędzi i sprzętów będzie zależało powodzenie wielu prac, a także jakość ich wykonania. Właśnie dlatego w przypadku posiadania ogrodu, a już szczególnie plantacji czy innych upraw profesjonalnych, powinniśmy zadbać o to, by zapewnić sobie odpowiedniej klasy narzędzia ogrodnicze, które będą dla nas pomocne.

Sekatory dwuręczne – najważniejsze cechy

W przypadku konieczności cięcia nieco grubszych gałęzi krzewów oraz drzewek, stosowanie sekatorów dwuręcznych jest zdecydowanie bardziej wygodne oraz poręczne. Długa rękojeść pozwala na znacznie większy zasięg pracy, a także przyłożenie o wiele większej siły w przypadku sekatorów mechanicznych. Podobnie jak w przypadku sekatorów jednoręcznych, modele dwuręczne również możemy podzielić na kowadełkowe oraz nożycowe. To umożliwia zakres stosowania bardzo szeroki, od cienkich i żywych gałęzi po nieco starsze, a także zdrewniałe pędy. Nowoczesne modele sekatorów ogrodowych to również bardzo ciekawie zaprojektowane mechanizmy, które umożliwiają cięcie grubych gałęzi przy przyłożeniu minimalnej siły.

Co oprócz sekatorów potrzebne będzie w ogródku?

Oczywiście nie samymi sekatorami ogrodnik żyje. Codzienne prace ogrodnicze będą znacznie łatwiejsze, jeżeli będziemy posiadali znacznie szersze spektrum narzędzi ręcznych, a także elektrycznych. Prócz sekatorów w absolutnym minimum wyposażenia wydają się być łopaty, widełki, grabie czy też motyki. Tego rodzaju zestaw pozwala na bardzo sprawne prace nad estetyką ogrodu, a także pielęgnacją roślin i pieleniu.

Sekatory i inne narzędzia profesjonalne – dla plantatorów

Na plantacjach i w branży rolniczej zwykle nie ma miejsca na żadne kompromisy w kwestii zadbania o otoczenie, przycinania roślin i wszelakich czynności uprawowych. Sekatory dwuręczne ze sklepu Sekatory.eu mogą być wykorzystywane tak amatorsko, jak też w przypadku plantacji profesjonalnych. To jednak nie wszystko co oferuje nam nowoczesna technika. Znajdziemy bowiem również sekatory akumulatorowe, którymi praca jest jeszcze przyjemniejsza, ale co jeszcze ważniejsze, o wiele bardziej wydajna.

Zalety solidnych sekatorów dwuręcznych:

- wygodny, pewny chwyt;

- większa średnica cięcia niż w przypadku modeli jednoręcznych;

- bezpieczniejsza praca;

- możliwość zakupu modeli teleskopowych do prac na większej odległości.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + 18 =