Lato w ogrodzie — o czym warto pamiętać?

Pora roku, która niesie ze sobą ciepło i chęć do odpoczynku na świeżym powietrzu. W związku z tym warto zadbać o swój ogród, by latem można było z niego korzystać kiedy przyjdzie na to ochota. Sprawdź, o czym należy pamiętać przygotowując swoje podwórko na nowy letni sezon.

Regularna pielęgnacja krzewów, kwiatów i trawnika

Lato to wymagająca pora roku jeżeli chodzi o dbanie o rośliny w ogrodzie. Wysokie temperatury sprawiają, że rośliny są często przesuszone,  należy więc zadbać o ich regularne podlewanie. Pamiętaj jednak, by robić to po południu, a nie w pełnym słońcu. Warto pokusić się o ściółkowanie, które zapobiega utracie wilgoci. Oprócz tego należy sprawdzić, czy któreś krzewy bądź kwiaty nie wymagają przesadzenia lub przycięcia.

Latem to także nawożenie i kontrolowanie obecności szkodników wśród kwiatów i krzewów.  Jeżeli w twoim ogrodzie znajdują się rośliny kwitnące, regularnie usuwaj przekwitnięte kwiatostany.  Równie wymagające jest regularne koszenie trawy, dlatego sprawdź, czy twoja kosiarka jest sprawna i gotowa na nowy sezon.  Lato to także czas na przycinanie żywopłotów tak by były gotowe na sezon jesienno-zimowy i pierwsze mrozy.

Kącik dla dzieci pełen letnich atrakcji

Lato to także czas dziecięcych zabaw w ogrodzie. Zadbaj więc  kącik dla najmłodszych, w którym będą mogli się wyszaleć i korzystać z uroków tej pory roku. Świetnym pomysłem jest basen. Nawet jeżeli dysponujesz niewielką ilością miejsca, sprawdź baseny dmuchane. Model z daszkiem albo dodatkową zjeżdżalnią z pewnością będzie dużą atrakcją dla twoich pociech.

Ponadczasowym rozwiązaniem, które ucieszy każde dziecko, to mini plac zabaw. Może składać się na przykład ze zjeżdżalni, huśtawki i domku na drzewie. Atrakcją są także kuchnie błotne, czyli miejsce, w którym dzieci mogą swobodnie bawić się piaskiem błotem i wodą, dając się ponieść wyobraźni.

Latem nie można również zapomnieć o odpowiednim osłonięciu przed nadmiernym słońcem. W tym celu świetnie sprawdzą się różnego rodzaju baldachimy zadaszenia i parasole ogrodowe, które dają  delikatny cień i osłonią głowy przed mocnym działaniem promieni słonecznych.

Odświeżona strefa wypoczynku

Aby wypoczynek w ogrodzie był jeszcze przyjemniejszy, warto zadbać o odpowiednie meble ogrodowe. Należy przejrzeć te z poprzedniego sezonu, odświeżyć i ewentualnie wyczyścić. W ogrodzie warto mieć nie tylko klasyczny komplet wypoczynkowy, ale także wygodną huśtawkę albo hamak. Równie ciekawą opcją jest rozkładany leżak, który pozwoli ci swobodnie  wypoczywać i zażywać kąpieli słonecznych.

Aby uprzyjemnić sobie korzystanie z ogrodu po południu i wieczorami warto zadbać o nastrojowe oświetlenie. W tym celu zaopatrz się lampiony i małe latarenki ładowane na energię słoneczną. Wieczorem dają one ciepłe i przyjemne światło. Jeżeli nie chcesz, by relaks w ogrodzie zakłócał ataki insektów, postaw na olejki eteryczne bądź specjalne kadzidełka, które odstraszą komary i meszki.

Mamy nadzieję, że nasza krótka lista ułatwi ci przygotowanie do sezonu letniego w twoim ogrodzie, a ty będziesz mógł cieszyć się ciepłem i świeżym powietrzem na swoim podwórku.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć + 1 =