Jaką piłę spalinową kupić?

Piła spalinowa to niezbędne narzędzie w każdym domu, zwłaszcza jeśli otacza go dodatkowo ogród. Przycinanie drzew i krzewów, porządkowanie gałęzi, przygotowywanie drewna na opał czy cięcie desek to zajęcia, które wymagają odpowiedniego zaplecza. Jednak pilarki spalinowe sprawdzają się również w przypadku nieco cięższych prac, wykonywanych poza domem. Jeśli właśnie zastanawiasz się, jaką piłę spalinową kupić, mamy dla Ciebie kilka sprawdzonych w praktyce propozycji.

Co warto sprawdzić, kupując piłę spalinową?

Kupując piłę spalinową, warto zwrócić uwagę na kilka niezwykle istotnych czynników, które będą warunkowały komfort pracy, podnosząc jednocześnie jej jakość na znacznie wyższy poziom. Pierwszym z nich będzie z pewnością moc wyjściowa urządzenia. Jeśli chcesz używać go, by pociąć drewno do kominka czy uporządkować ogród, wystarczy zainwestować w pilarkę o nieco mniejszej mocy silnika. Jeśli jednak potrzebujesz urządzenia do zadań specjalnych, warto postawić na urządzenia zaprojektowane z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Takie pilarki wyposażone są w silniki o większej mocy, dzięki czemu można nimi ciąć materiały, znacznie twardsze, niż drewno.

Nie bez znaczenia pozostaje tutaj również długość prowadnicy. Wybierając ją warto wiedzieć, że do różnych prac przydomowych wystarczy już prowadnica o długości ok. 40 cm. Zwiększenie jej długości powoduje wzrost ryzyka spadania łańcucha. Z kolei mniejsza waga urządzenia i jego ergonomiczny kształt gwarantują niższe zużycie paliwa, zwiększając jednocześnie szansę na precyzyjną a zarazem bardziej komfortową pracę.

piła spalinowa

Piła spalinowa na potrzeby domowe

Wybierając łańcuchową piłę spalinową, która będzie wykorzystywana do cięcia drewna na opał lub w trakcie lekkich prac ogrodowych, nie musisz inwestować w sprzęt o dużej mocy. Doskonałym rozwiązaniem mogą być tutaj piła spalinowa STIHL z mocnej klasy średniej. W ofercie producenta znaleźć można lekkie modele o dużych osiągach i wysokim komforcie obsługi.

Idealna pilarka spalinowa, która sprawdzi się  w każdym gospodarstwie domowym, to z pewnością pilarka Stihl MS 162. To odpowiedź na potrzeby użytkowników, ceniących sobie wysoką jakość produktów i komfort ich użytkowania. Te piły łańcuchowe cechują się precyzyjnym cięciem, przy pomocy którego można nie tylko przygotowywać drewno do kominka, ale również ścinać mniejsze drzewka. Co ważne, do obsługi urządzenia wystarczy jedna ręka, a automatyczny powrót do pozycji roboczej, ułatwia ponowny rozruch piły i rozpoczęcie pracy.

Nieco droższym rozwiązaniem będzie pilarka Stihl MS 212 C-BE, zapewniająca użytkownikom dużą wydajność, przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia paliwa. Prowadnica o długości 35 cm gwarantuje wygodę użytkowania, czemu sprzyja dodatkowo system antywibracyjny. Model ten doskonale sprawdzi się do przygotowywania opału, choć jego zalety docenią również ogrodnicy, używając go do utrzymania porządku na posesji oraz okrzesywania drzew i krzewów w przydomowym ogrodzie. Tutaj znajdziesz więcej informacji o urządzeniu jakim jest pilarka spalinowa STIHL https://myjki.eu/407-pilarki-spalinowe.

piła stihl

Którą pilarkę wybrać do cięższych prac?

Rozważając zakup produktu, jakim jest piła spalinowa do użytku profesjonalnego, należy wziąć pod uwagę cały szereg dodatkowych czynników. Takie urządzenia mogą być wykorzystywane chociażby do pracy w leśnictwie. Warto podkreślić, że sprzęt, wykorzystywany przez drwali i leśników, może ważyć nawet 10 kg, a dzięki swoim parametrom, może poradzić sobie z grubymi pniami, ułatwiając ścinanie drzew, ale gwarantując też bezpieczeństwo pracy i wysoką niezawodność, niezwykle istotną przy tego rodzaju działaniach.

W tym przypadku doskonale sprawdzą się również pilarki spalinowe STIHL. Idealna do długotrwałych zastosowań w lesie będzie pilarka spalinowa STIHL MS 462 C-M. Model ten został wyposażony w ogrzewany uchwyt i gaźnik, co ułatwia pracę w sadzie czy lesie w trakcie niskich temperatur. Dodatkowym atutem jest również ostry łańcuch tnący, niezwykle wydajny dwusuwowy silnik, ograniczający emisję spalin i zużycie paliwa oraz funkcja Stihl ElastoStart, dzięki której uruchomienie urządzenia staje się niezwykle łatwe. Z kolei rozwiązaniem dla budownictwa może być Stihl GS 461 pilarka do betonu GBM. Ta piła spalinowa STIHL wyposażona została w łańcuch GBM, dzięki któremu możesz z powodzeniem ciąć kamienie, beton i rury żeliwne, a za komfort pracy będzie odpowiadał system antywibracyjny i stosunkowo niewielka waga urządzenia.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 4 =