Jak zdemontować zderzak tylny w VW Garbus?

Samodzielna wymiana uszkodzonego zderzaka w zabytkowym VW Garbus bywa dość problematyczna, szczególnie dla osób, które nie mają żadnej styczności z mechaniką samochodową. Dawniej karoseria pojazdów była produkowana ze stali lub aluminium, bez dodatków tworzyw sztucznych. To przekładało się na trwałość poszczególnych elementów, ale i spore problemy z demontażem na własną rękę. Zobacz poradnik i dowiedz się, jak zdemontować zderzak tylny w VW Garbus.

Uszkodzony zderzak tylny VW Garbus – jak go wymienić?

Do uszkodzenia tego typu elementów karoserii samochodów dochodzi przede wszystkim w wyniku zderzenia albo kolizji pojazdów. Ewentualnie podczas wieloletniej eksploatacji zabytkowego auta mogą pojawić się nieestetyczne odpryski na powierzchni zderzaka, a to wpływa na ogólne pogorszenie wyglądu zderzaka tylnego.

Przejrzyj kilka praktycznych porad, jak zdemontować zderzak tylny w VW Garbus i wymień na własną rękę uszkodzony element. Zaoszczędzisz w ten sposób sporo czasu i pieniędzy potrzebnych na wizytę w profesjonalnym warsztacie mechaniki samochodowej.

  1. Ustaw Garbusa na podnośniku przemysłowym (jeśli masz do niego dostęp) albo zdecyduj się na ręczne podniesienie auta podnośnikiem i ustawieniem tzw. kobyłek pod piastami.
  2. Zdemontuj tylne nadkola. W ten sposób zyskasz dostęp do bocznych wsporników zderzaka w Garbusie.
  3. Otwórz bagażnik i poluzuj śruby mocujące zderzak – te znajdują się w bocznych częściach bagażnika.
  4. Usuń wsporniki znajdujące się w nadkolach. Zrobisz to z użyciem podstawowych narzędzi: śrubokręta i kompletu kluczy nasadowych.
  5. Następnie odłącz oświetlenie tablicy rejestracyjnej, jeśli takowe występowało w Twojej wersji Garbusa. Następnie odłącz akcesoryjne czujniki parkowania.
  6. Kolejny krok to odkręcenie pozostałych wsporników od górnej części bagażnika. Upewnij się też, że wszystkie elementy mocujące pod nadkolami zostały odkręcone. W przeciwnym razie podczas demontażu możesz pourywać oryginalne zaczepy.

Na koniec zdejmij ostrożnie uszkodzony zderzak. Montaż nowego elementu karoserii powinien odbywać się w odwrotnej kolejności co demontaż. Zawsze postępuj zgodnie z tą instrukcją, a będziesz mieć pewność, że niczego nie uszkodzisz, a zderzak tylny VW Garbus będzie perfekcyjnie zamontowany.

Gdzie kupić nowy zderzak i elementy karoserii do VW Garbus?

Każdy właściciel zabytkowego auta powinien wiedzieć, gdzie można kupić nowy zderzak tylny. VW Garbus z dawnych lat to wciąż popularny samochód, choć dostępność oryginalnych części jest coraz mniejsza. Złóż zamówienie na nowy element w sklepie pod adresem: https://garbus.pl/vw-garbus/akcesoria-zewnetrzne/zderzaki-i-akcesoria

Znajdziesz tu oryginalne akcesoria i elementy karoserii, które są idealnie dopasowane od wielu modeli Garbusa z podziałem na roczniki i wersje stylistyczne. Pamiętaj, sama wiedza jak zdemontować zderzak tylny w VW Garbus to nie wszystko. Potrzebujesz też nowych części i zestawu narzędzi, aby sprawnie przeprowadzić wymianę i przywrócić idealny wygląd swojemu klasykowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 2 =