Jak wybrać odpowiednią kanapę do spania dla dwóch osób?

Chociaż niewielkie mieszkania zwane potocznie kawalerkami są zazwyczaj zamieszkiwane przez osoby niebędące w stałych związkach, to zdarza się również, że żyją w nich pary. W takich lokalach, ze względu na mały metraż, nie da się wydzielić oddzielnej sypialni, co skutkuje tym, że nocny wypoczynek musi odbywać się w części przeznaczonej na salon. Jednak w takim pokoju dziennym najlepiej jest postawić rozkładaną kanapę – mebel o wiele bardziej funkcjonalny od większości łóżek. Jak wybrać odpowiednią sofę do spania dla dwóch osób?

Wymiary – najważniejsze podczas wybierania rozkładanych kanap do salonu

Nie jest tajemnicą, że kanapy rozkładane do salonu występują w wielu różnych rozmiarach. Warto pamiętać, że odpowiednie wymiary są podstawą przy wybieraniu sofy do spania dla dwojga. To ważne zarówno ze względu na ograniczone miejsce w pokoju dziennym, jak i wygodę podczas snu. W przypadku kanapy dla dwóch osób długość rozłożonej powierzchni do spania powinna mieć o ok. 20 cm więcej niż wzrost wyższego z obu jej użytkowników. Dodatkowa wolna przestrzeń powinna występować również wzdłuż szerokości rozłożonej sofy. Takie rozwiązanie zapewnia maksimum komfortu podczas snu oraz możliwość swobodnej zmiany pozycji w ciągu nocy.

Materiał, kolor i kształt rozkładanej sofy dla dwojga – na co warto zwrócić uwagę?

Materiał, kolor, kształt – te parametry rozkładanej sofy zazwyczaj dobiera się do wystroju wnętrza, a takze potrzeb użytkowników. Przykładowo kanapa młodzieżowa nieco lepiej sprawdzi się w sypialni nastolatka niż w salonie dla młodej pary. Dobór barwy może być zależny od osobistych preferencji. Natomiast w przypadku materiału warto sprawdzić, czy będzie on łatwy do wyczyszczenia, jak również odporny na uderzenie lub zadrapanie. Z kolei wybierając kształt kanapy, należy uwzględnić wymiary dostępnej przestrzeni i to, jakie inne meble muszą się w niej zmieścić.

Solidność – podstawowa cecha kanapy do spania dla więcej niż jednej osoby

Nie tylko tapicerka, ale też sama konstrukcja rozkładanych mebli powinna być solidna, stabilna oraz odporna na różnego rodzaju uszkodzenia. Staranne wykonanie detali, takich jak mocne zawiasy i mechanizmy składania, również wpływają na funkcjonalność mebla. Sofy z funkcją spania 2-osobowe muszą wytrzymywać nawet bardzo duże obciążenia, gwałtowne zmiany pozycji użytkowników, jak również ciężar dodatkowych gości – takich jak domowe zwierzęta czy małe dzieci. Dlatego tak ważne jest, by przy wybieraniu rozkładanej kanapy do własnego mieszkania postawić na solidny mebel, który będzie w stanie pełnić swoje funkcje przez długie lata.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć − 8 =