Jak urządzić nowoczesną łazienkę? Jaką ceramikę łazienkową i płytki wybrać?

Czym powinna charakteryzować się nowoczesna łazienka? Na pewno armaturą, dzięki której można oszczędzać wodę, a także ceramiką łazienkową komfortową w użytkowaniu oraz umiejętnym ukryciem przyłączy. Łazienka powinna być przestronna niezależnie od metrażu, a powierzchnia podłogi antypoślizgowa. Estetyka także ma ogromne znaczenie. Dziś podpowiemy jak urządzić nowoczesną łazienkę, jaką ceramikę i płytki łazienkowe wybrać.

Nowoczesne płytki łazienkowe i strefy prysznicowe - poznajcie trendy

Na pewno warto zdecydować się na płytki łazienkowe, które są modne, a jednocześnie ponadczasowe. Do takich można zaliczyć zarówno płytki drewnopodobne, betonopodobne, kamieniopodobne jak i dekoracyjne. Łazienka w szarościach to świetny wybór i takie kafelki łazienkowe świetnie komponują się z białym montażem. Płytki imitujące beton są niezwykle eleganckie. Ich nieporowata i antypoślizgowa powierzchnia sprawia, że dobrze sprawdzają się w strefie prysznicowej z odpływem liniowym. Takie rozwiązanie jest niezwykle nowoczesne i warto je wybrać. Konieczne jest oczywiście zachowanie odpowiedniego spadku w kierunku odpływu liniowego, który powinien wynosić od 2 do 2,5%. Zarówno chromowany ruszt do odpływu liniowego, jak i strefa prysznicowa wykończona płytkami świetnie się prezentuje. Poza odpowiednio dobraną armaturą, czyli zestawem deszczownicy i klasycznej słuchawki prysznicowej, warto również postawić na ściankę prysznicową albo wybrać kabinę. Bez wątpienia ścianka zajmuje mniej miejsca i takie rozwiązanie polecane jest do mniejszych łazienek. W ten sposób można dobrze wykorzystać wnękę łazienkową. Ścianka ze szkła hartowanego może być transparentna albo piaskowana czy też mieć mleczną barwę.

Nowoczesna strefa umywalkowa w Waszej łazience

W przypadku stosowania płytek betonopodobnych można dopasować do nich także strefę umywalkową, decydując się choćby na blaty wykonane z konglomeratu i dobrać odpowiednią umywalkę nablatową bądź wpuszczaną w blat. Oczywiście kupowanie zestawów nie pochodzących z jednego kompletu często wiąże się z koniecznością wykonywania otworów w blacie pod umywalkę. Aby ułatwić sobie umeblowanie łazienki, warto wybrać szafki podumywalkowe i ceramikę sanitarną, która jest kompatybilna, tak by nie było konieczności samodzielnego wycinania otworów pod umywalkę. Ceramika łazienkowa w strefie umywalkowej, czyli misy umywalkowe oraz szafki czy płytki łazienkowe mogą być świetnie dopasowane pod względem stylistyki. Można zdecydować się na monochromatyczne połączenie białych płytek, białego blatu i białej umywalki albo postawić na kontrast. Dobrze prezentuje się również połączenie płytek drewnopodobnych i blatów drewnianych lub drewnopochodnych w łazience. Takie rozwiązania można znaleźć w ofercie MaxŁazienki. Aranżacja z użyciem drewna dodaje wnętrzu przytulności. W przypadku łazienki rodzinnej czy łazienki dla dwojga, jeśli jest wystarczająco dużo miejsca, warto zdecydować się na wyspę łazienkową z dwoma umywalkami. W ten sposób ze strefy umywalkowej jednocześnie mogą korzystać dwie osoby, co zwiększa komfort w codziennym życiu, gdy o tej samej porze trzeba przygotować się do pracy czy szkoły. W przypadku umywalek wpuszczanych w blat można wykorzystać strefę umywalkową do postawienia kosmetyków. Z kolei decydując się na umywalkę nablatową, warto zamontować dodatkową półkę pod lustrem.

Wanna wolnostojąca lub wanna z parawanem nawannowym - ciekawy wybór dla wymagających

Poruszymy jeszcze kwestię doboru wanny do nowoczesnej łazienki. Otóż można zdecydować się na model wolnostojący, gdy wybiera się podobną armaturę. Takie rozwiązanie zwiększa prestiż i sprawia, że łazienka zmienia się w pokój kąpielowy niczym ze strefy SPA czy pałacu. Można bowiem dobrać do wanny dekoracyjne nóżki, nawet takie w stylu art deco, wprowadzając do nowoczesnej łazienki nutę eklektyzmu. Oczywiście wanna przyścienna prostokątna także może być doskonałym wyborem, zwłaszcza że można dobrać do niej parawan nawannowy. W ten sposób wanna zyskuje funkcjonalność prysznica i nie trzeba obawiać się rozbryzgiwania wody podczas kąpieli.

Na koniec warto dowiedzieć się więcej na temat doboru płytek dekoracyjnych. Można zdecydować się na mozaiki i umieścić je pomiędzy większymi płytkami. Ciekawym wyborem mogą być też płytki łazienkowe 3D, np. z widocznym wzorem cegiełki czy wypukłej mozaiki w odcieniach szarości, srebra, czerni, bieli czy złota, które świetnie wyróżnią strefę umywalkową. Jeżeli stawiacie na nietuzinkowe rozwiązania, to na ściany możecie wybrać płytki heksagonalne w kształcie plastra miodu.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × pięć =