iPhone15. Czym różni się od poprzednich modeli?

Amerykańska firma Apple zaprezentowała swojego najnowszego iPhone'a. iPhone15 to kilka nowych rozwiązań, które sprawiają, że różni się on od swoich poprzedników, wzbudzając zainteresowanie nie tylko wiernych fanów marki, ale też wielu nowych klientów.

iPhone15 dostępny jest w 4 różnych wersjach: w wersji podstawowej iPhone15, iPhone15 Plus, iPhone15 Pro oraz iPhone15 Pro Max. Jakie nowości czekają na fanów iPhone’a od Apple?

Większa trwałość

Do produkcji najnowszego iPhone użyto najwyższej jakości materiałów. Po raz pierwszy zastosowano tytan. iPhone15 z tytanową obudową jest bardziej odporny na uszkodzenia i wytrzymały, a dodatkowo lżejszy od poprzednich modeli marki. iPhone15 to też wytrzymałe szkło z tyłu oraz dodatkowa warstwa ochronna Ceramic Shield z przodu. iPhone 15 jest wodoodporny i można go zanurzyć na 30 minut na głębokość nawet 6 metrów. Obudowa iPhone'a aż w 75% pochodzi z materiałów z recyklingu.

Nowy, modny wygląd

Choć na pierwszy rzut oka iPhone15 nie różni się wyglądem od swoich poprzedników, to jednak trudno nie zauważyć pewnych zmian np. nowej profilowanej krawędzi. Ramka urządzenia jest węższa i niższa niż np. w iPhone 14. Dodatkowo ramki boczne w modelu 15 są matowe, przez co wyglądają bardziej elegancko, a dodatkowo nie są na nich widoczne odciski palców. Na uwagę zasługuje też możliwość wyboru spośród 5 bardzo atrakcyjnych kolorów: różowy, żółty, niebieski, zielony czy czarny. Mimo sporej wielkości telefon jest smukły i poręczny, a jego design nowoczesny, a jednocześnie przejrzysty i wygodny.

Atrakcyjna cena

W porównaniu z poprzednimi modelami, iPhone15 w dniu premiery jest tańszy niż choćby iPhone14 w chwili wejścia na rynek. Biorąc pod uwagę wiele nowych rozwiązań cena wydaje się naprawdę atrakcyjna i z pewnością będzie miłą niespodzianką dla osób, które planują zakup nowego telefonu.

Ułatwienia dla użytkowników

Apple w swoim najnowszym iPhone spełnił też oczekiwania użytkowników i wreszcie zdecydował się na wyposażenie telefonu w złącze USB. iPhone15 będzie można łatwo naładować, a także podpiąć do innych urządzeń czy szybciej przesłać dane pomiędzy urządzeniami. Można będzie również korzystać z ładowarek MagSafe oraz ładowarki Qi2 do ładowania bezprzewodowego. Kolejna zmiana, na którą czekali fani Apple to wydłużenie czasu działania baterii. iPhone15 to bateria litowo-jonowa, co pozwoli na oglądanie wideo do 20 godzin czy słuchanie muzyki nawet do 80 godzin bez konieczności ładowania, a w wersji Pro jeszcze dłużej. Nowy iPhone pozwala też na dużo bardziej wydajną pracę, dzięki nowemu ekranowi OLED oraz procesorowi A16 Bionic czy najnowszemu procesorowi A17 Pro w połączeniu z 8 GB RAM, w wersji Pro. iPhone15 to też ukłon w stronę fanów gamingu, gdyż nowy iPhone Apple wyposażony jest w ray tracing. Dodatkowo telefon można podłączyć bezpośrednio do monitora.

Profesjonalne zdjęcia

Na uwagę w nowym iPhone15 zasługuje też profesjonalny aparat, 48 MP z 2-krotnym zoomem jako aparat główny i dodatkowo ultraszerokokątny obiektyw o rozdzielczości 12 MP umożliwiają robienie zdjęć w superwysokiej rozdzielczości. W wersji Pro dostępny jest jeszcze dodatkowo teleobiektyw 12 MP, a w wersji Pro Max aż 5-krotny zoom. Aparat w iPhone15 pozwala na lepsze wyeksponowanie kolorów, dokładniejsze ukazanie szczegółów i tym samym zrobienie świetnych zdjęć nawet przy słabym oświetleniu czy w nocy. Znacznie poprawiła się też jakość filmów wideo, w najnowszym modelu iPhone możliwe jest nagrywanie HDR z Dolby Vision w jakości do 4K z częstością 60 kl./s, ProRes w jakości do 4K z częstością 60 kl./s na zewnętrznych urządzeniach czy w formacie Log.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 2 =