Fotel wypoczynkowy do sielskiego salonu w duchu country

Żyjąc intensywnie w środku miasta, coraz częściej pragniemy zwolnić i odpocząć w otoczeniu natury. Stąd rozkwit przeżywają style aranżacyjne, które wprowadzają do wnętrz sielską, spokojną atmosferę, jak np. styl country. Focal pointem salonu urządzonego w duchu country jest strefa relaksu – obligatoryjnie z wygodnym fotelem wypoczynkowym.

Salon w duchu country – sielski, skromny, naturalny

Jaki trend wnętrzarski zapewnia ucieczkę na spokojną, zieloną wieś? Oczywiście nurt rustykalny! Jego mniej popularną odmianą jest styl country. Taki wystrój charakteryzuje się sielskością i bliskością świata natury. Jest jednak prostszy i skromniejszy od wystroju rustykalnego oraz silniej czerpie z dawnego wzornictwa. 

W salonie urządzonym w duchu country dominuje drewno o naturalnym wykończeniu lub jasnym wybarwieniu. Drewniane mogą być podłogi, ściany, meble i dodatki. Drewno spójnie łączy się one z innymi, organicznymi materiałami, takimi jak: kamień, cegła, wiklina, len czy ceramika. Nie ma tutaj eleganckich, szklanych blatów, nowoczesnych paneli ani błyszczących dekoracji. 

Meble są proste, masywne i funkcjonalne, utrzymane w barwach typowych dla wiejskiego krajobrazu. W całym pomieszczeniu pojawiają się beże, brązy, jasne szarości, rozbielone zielenie i żółcienie. Wyposażenie jest ograniczone do elementów niezbędnych dla wygodnego życia. Z tego względu salon country na pierwszy rzut oka może wydawać się chłodny i surowy. Jednak miłośnicy tego stylu twierdzą, że tak powściągliwa aranżacja doskonale działa na komunikację między domownikami i ich gośćmi. 

Fotel wypoczynkowy do salonu w stylu country

Wyważoną, ciepłą, przytulną i beztroską atmosferę w salonie country zapewniają wszechobecne, naturalne materiały i komfortowe meble wypoczynkowe. W sielskiej strefie relaksu powinien koniecznie znaleźć się wygodny fotel wypoczynkowy. Wybierając mebel, warto zwrócić uwagę na materiały i wykończenie. Rama i nóżki z drewna, lniana, bawełniana lub skórzana tapicerka oraz paleta kolorów ziemi to najważniejsze wyróżniki designu mebli w klimatach country. Wykończenie może być gładkie lub wzorzyste. Mile widziane są kratki, motywy kwiatowe i zwierzęce – z printem cow na czele. W zależności od dostępności miejsca w pomieszczeniu i osobistych preferencji możesz postawić na masywny, duży fotel wypoczynkowy albo na bardziej kompaktowy model. Może mieć ostre linie i geometryczne kształty lub obłą formę. W odprężający klimat salonu country doskonale wpisze się fotel wypoczynkowy z funkcją relaks i masażu. Takie rozwiązanie pozwala na nieziemsko komfortowy wypoczynek w pozycji półleżącej. Nie zapomnij zweryfikować jakości wykonania! Mebel powinien być trwały, stabilny i łatwy do utrzymania w czystości. Stworzenie sielskiej strefy relaksu ułatwi Ci np. fotel wypoczynkowy z Agaty.

Dodatki podkręcające design sielskiego fotela wypoczynkowego 

W podkreśleniu sielskiego charakteru fotela wypoczynkowego i całego salonu nieocenioną rolę odgrywają odpowiednie dodatki. Nie może być ich zbyt dużo, ponieważ styl country bazuje na powściągliwości, naturalności i prostocie. Doskonałym dopełnieniem aranżacji sielskiego salonu będą m.in. lniany dywan, kraciasty bieżnik, industrialne oświetlenie wiszące, kosze wiklinowe czy wiejskie pejzaże w drewnianych ramach. 

Wybierając fotel wypoczynkowy do sielskich wnętrz, kieruj się zarówno estetyką, jak i funkcjonalnością. Drewno, naturalne tkaniny, stonowane kolory, prosty, ale ciekawy design oraz rozwiązania wspierające relaks to cechy charakterystyczne idealnego fotela do salonu w duchu country.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 + 1 =