Czym jest małe AGD i jak wygląda naprawa takiego sprzętu?

Sprzęt AGD (Artykuły Gospodarstwa Domowego) to wszystkie urządzenia domowego użytku potrzebne do przygotowania posiłków, sprzątania czy przechowywania żywności. Wewnątrz tej kategorii powstała również definicja małego AGD, czyli sprzętów mniejszych, ale równie użytecznych. Jak się je naprawia? Zobacz!

Co to jest małe AGD?

Urządzenia małego AGD to sprzęty elektryczne stosowane w codziennych czynnościach domowych. Do tej kategorii zaliczają się:

 • mikrofalówki;
 • tostery;
 • ekspresy do kawy;
 • blendery;
 • miksery;
 • sokowirówki;
 • żelazka;
 • suszarki do włosów;
 • prostownice.

To nieco inna kategoria produktów domowego użytku, zwłaszcza w odróżnieniu od dużego AGD (lodówki, pralki, zamrażarki). Również naprawa małego AGD może różnić się od serwisu większych urządzeń.

Jak naprawia się małe AGD?

Kluczowa jest wiedza w zakresie działania sprzętu AGD. Niekiedy usterka jest prosta do wyeliminowania i można ją wykonać samodzielnie. Ma to sens zwłaszcza w przypadku starszych urządzeń, które już nie mają gwarancji producenta. O ile masz podstawową wiedzę na temat takiego sprzętu, naprawa małego AGD nie powinna stanowić większej trudności. Jeśli jednak nie masz takich umiejętności, akcesoriów lub sprzęt jest na gwarancji, najlepiej sięgnąć po autoryzowany serwis.

Wyspecjalizowany zakład naprawczy wykonuje kilka czynności potrzebnych do uporania się z usterką. Zwykle realizuje następujące kroki:

 1. Diagnostyka – pracownicy serwisu korzystają z urządzeń diagnostycznych i swojej wiedzy na temat sprzętu, by ustalić dokładną przyczynę nieprawidłowego działania lub usterki.
 2. Naprawa usterki – niekiedy naprawa małego AGD może wymagać jedynie zreperowania przewodów czy rozlutowania i zalutowania ich ponownie na płytce.
 3. Wymiana części – poważniejsze awarie mogą wymagać wymiany komponentów. Jeśli serwis nie ma ich na miejscu, musi zamówić je od producenta i zamontować w miejsce uszkodzonych.
 4. Aktualizacja oprogramowania – po usunięciu mechanicznych czy elektrycznych wad serwis często też aktualizuje oprogramowanie dla lepszego funkcjonowania sprzętu.
 5. Testowanie urządzenia – po wszystkich czynnościach serwisowych specjalista wykonuje ostateczny test AGD. Jeśli działa poprawnie, oddaje go klientowi.

Naprawę małego AGD znajdziesz na: https://www.ulubionyserwis.pl/

Kiedy warto korzystać z serwisu małego AGD?

Naturalnym momentem dla skorzystania z serwisu urządzeń AGD jest aktualna gwarancja. Wtedy jakakolwiek ingerencja użytkownika w produkt jest bezcelowa i wiąże się z utratą gwarancji producenta. Poza tym przekazanie urządzenia do specjalistów ma sens, gdy jego cena nadal jest wysoka, a eliminacja usterki relatywnie tania. Usunięcie uszkodzenia może okazać się proste i niedrogie, co da drugie życie Twojemu produktowi. Podobnie jest w przypadku sprzętu o wartości sentymentalnej.

Jeśli decydujesz się na naprawę uszkodzonego AGD, postaw na sprawdzony serwis. Sprawdź doświadczenie firmy w usuwaniu uszkodzeń produktów podobnych do Twojego. Specjalista znający się na rzeczy skutecznie usunie problem i wyjaśni, co go spowodowało, by w przyszłości uniknąć powtórki. W ten sposób możliwie niskim kosztem przedłużysz funkcjonowanie swojego sprzętu.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × jeden =