Czy warto zlecić montaż mebli profesjonalistom?

Wykonałeś remont w domu, wprowadziłeś się do nowego mieszkania, a może po prostu zdecydowałeś się na odświeżenie wnętrza?

Rozważanie opcji montażu mebli

Wykonałeś remont w domu, wprowadziłeś się do nowego mieszkania, a może po prostu zdecydowałeś się na odświeżenie wnętrza? W każdym z tych przypadków pojawia się potrzeba montażu mebli, a wraz z nią zastanowienia się nad tym, czy tę pracę przeprowadzić samodzielnie, czy skorzystać z pomocy fachowców. 

Montaż mebli to nieodłączny elementem przeprowadzki lub remontów realizowanych w domu bądź biurze. W obliczu takich zmian często pojawia się dylemat: czy warto zrealizować  montaż zakupionych mebli samodzielnie, czy bardziej opłacalne okaże się zamówienie do realizacji takiej usługi doświadczonego pracownika, np. z takiej firmy, jak Mebliserwis. Przyjrzyjmy się bliżej temu problemowi.

Dylematy przy wyborze między samodzielnym montażem a profesjonalnymi usługami

Samodzielny montaż mebli w opinii wielu internautów wiąże się ze sporymi oszczędnościami, chociaż w rzeczywistości nie zawsze występują. Z jednej strony, DIY rzeczywiście pozwala nie płacić zamówionemu fachowcowi, ale z innej strony wymaga czasu, a nieraz także specjalistycznych narzędzi, którymi po prostu nie dysponujemy na bieżąco (wiertarko-wkrętarka, poziomica laserowa, młotek z gumową głową itp.), a ich zakup lub nawet wynajem wiąże się ze sporymi wydatkami.

Kluczowe aspekty do rozważenia przed podjęciem decyzji

Jeśli stoi przed Tobą takie zadanie, jak montaż mebli fabrycznych, zapoznaj się z instrukcją producenta i zastanów się nad tym, czy jest dla Ciebie zrozumiała. Przeanalizuj także, czy posiadasz wszystkie narzędzia i materiały niezbędne do montażu, a także, czy masz czas na to, by zająć się zakupionym meblem i, jeśli pojawi się potrzeba, poprawić powstałe błędy. Jeśli nie możesz zrobić czegokolwiek z wymienionej listy - zwróć się o fachową pomoc.

Zalety zatrudnienia profesjonalistów do montażu mebli

Usługa skręcania mebli, zrealizowana przez fachowca - to opłacalne z każdego punktu widzenia rozwiązanie. Dlaczego? Możemy wymienić przynajmniej trzy powody.

Oszczędność czasu i wysiłku

Montażysta mebli zajmuje się składaniem mebli niemal każdego dnia, dzięki czemu nawet w przypadku najbardziej złożonych konstrukcyjnie meblowych, takich jak np. duże szafy wnękowe, działa szybko i efektywnie. W celu wykonania pracy z dużą ilością mebli, na przykład w przypadku wyposażenia dużego biura, może przyjechać cała ekipa, która poradzi sobie ze skręceniem szafek, stolików i krzeseł w ciągu 1-2 dni.

Gwarancja jakości i profesjonalizmu

Zatrudniając fachowców, możemy liczyć na profesjonalne podejście do realizacji zamówienia, ponadto można umówić się nie tylko na usługi montażowe, ale i na dostosowanie zakupionych mebli do indywidualnych potrzeb. 

Korzyści z doświadczenia i wiedzy fachowców

Niezależnie od tego, czy powierzamy fachowcom składanie mebli kupionych w IKEA, czy też wykonanych na indywidualne zamówienie, możemy mieć pewność, że do naszego zlecenia podejdą odpowiedzialnie, dbając o prawidłowy montaż i brak powstawania pęknięć lub innych uszczerbków w procesie świadczenia usługi. Jest to szczególnie ważne, jeśli montowane są meble luksusowe, wykonane z drogiego drewna.

Wyzwania i ograniczenia samodzielnego montażu mebli

Chociaż samodzielny montaż mebli może być satysfakcjonujący, wiele osób preferuje zamieszczenie ogłoszenia na kształt „szukam do skręcania mebli dobrego fachowca”. A wszystko dlatego, że samodzielne prace często stają się wyzwaniem, dodatkowo wiążą się z pewnymi ograniczeniami.   Niedoświadczone osoby mogą napotkać trudności podczas montażu, które będą związane z odczytaniem instrukcji lub mocowaniem elementów montażowych, a popełnione przez nie błędy przełożą się na trwałość i funkcjonalność mebli. Z kolei brak odpowiednich narzędzi i materiałów może sprawić, że skręcanie mebli stanie się niemożliwe. Wielu ludzi nie posiada odpowiednich narzędzi ani umiejętności, które są niezbędne do prawidłowego montażu mebli. Brak tych elementów może znacznie utrudnić lub nawet uniemożliwić poprawne złożenie mebli.

Porównanie czasu i wysiłku - samodzielny montaż vs. usługi profesjonalne

Ostatnią kwestią, którą warto rozważyć, jest porównanie czasu i wysiłku, które są niezbędne przy samodzielnym skręcaniu mebli do wysiłku i czasu włożonych ze strony fachowca. Czas potrzebny na samodzielny montaż mebli jest z reguły o 50-70% dłuższy w porównaniu do realizacji takiego typu prac przez fachowców. Trudność i czasochłonność montażu zależy od rodzaju i złożoności mebli, a także typu instrukcji. Znacznie łatwiej  wykonamy skręcanie mebli z IKEA w porównaniu do produktów od lokalnych producentów, wykonanych na zamówienie. Zatrudnienie profesjonalistów gwarantuje, że montaż nawet najbardziej skomplikowanych konstrukcyjnie mebli zostanie wykonany szybko i efektywnie, a wszystko za sprawą ich doświadczenia i umiejętności.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − piętnaście =