Na jakie wielkanocne serwetki warto się zdecydować? Sprawdzamy

Święta Wielkanocne są wyjątkowe. Przypadają na okres marca lub kwietnia, gdy przyroda stopniowo budzi się do życia. To czas radości. Warto się więc na nie w odpowiedni sposób przygotować. Suto zastawiony stół to nie wszystko. Jakie wielkanocne serwetki sprawdzą się przy tej okazji?

Serwetki wielkanocne - co do zaoferowania ma rynek?

Serwetki wielkanocne powinny się znaleźć w każdym domu. Wykorzystywane są nie tylko na świątecznym stole, ale i np. do dekorowania koszyczka ze święconką. Warto mieć pod ręką kilka sztuk, bo o zabrudzenia w czasie spożywania posiłków nie jest trudno. 

Serwetki przeznaczone na Wielkanoc są zazwyczaj utrzymane w jasnej, radosnej kolorystyce. Zdecydować się można na klasyczną biel. Ciekawie prezentują się również serwetki szare czy zielone. Królują tekstylia ozdobione motywem pisanek, zajączków oraz kurczaczków. Trzeba przyznać, że mają w sobie sporo uroku. 

Serwetki wielkanocne mogą mieć różne kształty. Bywają prostokątne, kwadratowe czy owalne. Z pewnością więc każdy znajdzie produkt odpowiedni dla siebie. Obecnie na popularności zyskują tekstylia domowe wykonane z poliestru i trudno się temu dziwić. Są naprawdę wytrzymałe i niezbyt trudne do utrzymania w czystości. Przez długie lata nie tracą swojej pierwotnej kolorystyki, co również ma znaczenie. 

Nie tylko serwetki wielkanocne - w jakie tekstylia warto zainwestować?

Serwetki wielkanocne prezentują się bardzo efektownie. Ustawić je można na stole, komodzie czy stoliku kawowym. Czasem warto też pomyśleć o zakupie innych tekstyliów przeznaczonych na Wielkanoc. 

Zacząć trzeba oczywiście od klasycznego obrusu. Także i w tym przypadku warto postawić na model utrzymany w wiosennej, radosnej kolorystyce i ozdobiony zajączkami lub pisankami. Powinien on stylistycznie pasować do serwetek wielkanocnych. 

Ciekawą alternatywą dla obrusów są bieżniki. To nieco mniejsze tekstylia w kształcie prostokątów. W przeciwieństwie do obrusów nie zakrywają całego stołu, ale jedynie jego centralną część. Stosować je można samodzielnie lub właśnie w połączeniu z obrusami. 

Okazuje się, że bieżniki, obrusy i serwetki wielkanocne mogą się naprawdę świetnie uzupełniać. Trzeba je jednak do siebie w odpowiedni sposób dopasować. Powinny być utrzymane w tej samej lub zbliżonej kolorystyce, ewentualne ozdobione tymi samymi wzorami. Najlepiej zdecydować się na zakup tekstyliów należących do jednej serii produktów. Wtedy nie trzeba się obawiać o efekt końcowy. 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − dziewięć =