Maty gumowe - czym się charakteryzują i gdzie są najchętniej używane?

Guma - wbrew pozorom jest to bardzo często wykorzystywany materiał, który przydaje się w wielu dziedzinach i wielu sytuacjach w życiu. Świetnym tego przykładem są maty gumowe. Guma jest materiałem bardzo elastycznym, odpornym na zniszczenia. Sprawdź, jakimi właściwościami charakteryzuje się guma oraz gdzie znajdują zastosowanie gumowe maty.

Maty gumowe - czym są?

Mata gumowa to bardzo powszechny produkt wykorzystywany w wielu różnych sytuacjach. Zazwyczaj produkowane są z kauczuku typu SBR. Jest to inaczej mówiąc kauczuk butadeinowo-sterynowy. Charakteryzują go doskonałe właściwości, a ponadto maty z tego materiału tworzone są pod konkretny wymiar, jaki zażyczył sobie klient. Maty gumowe antypoślizgowe działają niczym zabezpieczenie powierzchni. Minimalizują ryzyko poślizgnięcia, a ponadto minimalizują hałas na najwyższym poziomie. Używane są zarówno w halach produkcyjnych, warsztatach, zakładach przemysłowych, jak i w budynkach użyteczności publicznej. Ich użycie wpływa pozytywnie w wielu dziedzinach naszego życia, dlatego znajdziesz je w naszej ofercie, podobnie jak wykładzina gumowa lub płyta silikonowa.

Gumowe maty - jakie właściwości wykazują?

Czym mogą pochwalić się maty gumowe? Przede wszystkim doskonale sprawdzają się przy zabezpieczaniu powierzchni. Idealnie nadają się do użycia w klubach fitness, na salach gimnastycznych, na halach produkcyjnych i w wielu innych miejscach. Dostępne są w różnych kolorach, dlatego inwestor nie jest w żaden sposób ograniczony. Sprzedawane są w rolce o określonej długości, dlatego przed zakupem warto zmierzyć podłogę i określić, ile takiej maty w danym pomieszczeniu będzie potrzebne. Maty gumowe wykazują się mrozoodpornością, ponadto świetnie znoszą różne warunki atmosferyczne. Nie jest im straszna ani wilgoć, ani mocne słońce, ani deszcz, ani grad. Kauczukowe maty nie powodują żadnych uczuleń, są też odporne na wszelkie działania mechaniczne, w tym ścieranie czy zerwanie. Rewelacyjnie nadają się do bagażnika, jako powierzchnia pod brudzące towary. Poza tym mogą służyć do wygłuszania drgań czy tłumienia niechcianych dźwięków.

Mata gumowa i jej zastosowanie

Gumy często stosowane są jako zabezpieczenie podłogi, materiał antypoślizgowy oraz ochronny. Świetnie sprawdza się podczas ochrony powierzchni przed zarysowaniami. Maty nierzadko wykorzystywane są również na zewnątrz, np. na placach zabaw. Chronią dzieci przed zbyt bolesnym upadkiem i działają antypoślizgowo, co jest bardzo ważne przy niejednej atrakcji. Maty kauczukowe możesz zastosować także na stołach warsztatowych - ochronią blat przed niejednym uszkodzeniem mechanicznym.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 − osiem =