Które perfumy męskie są najtrwalsze?

Perfumami określa się zwyczajowo „prawdziwe” perfumy, ale też wody perfumowane i toaletowe. To 3 zupełnie różne produkty, które mają inną trwałość i intensywność zapachu oraz skład. Dowiedz się, czy to właśnie perfumy, czy może woda perfumowana lub toaletowa mają najtrwalszą woń.

Trwałość męskich zapachów – sekret tkwi w recepturze

Perfumy, wody toaletowe i perfumowane zawdzięczają swój zapach olejkom eterycznym. Pozyskuje się je – metodą destylacji, ekstrakcji czy za pomocą mechanicznej prasy – z płatków kwiatów i korzeni, z różnych części drzew, czy z ich żywicy. Następnie perfumiarze przechodzą do najważniejszego etapu swojej pracy – komponowania zapachu. Gdy kompozycja jest gotowa, na jej bazie powstają zarówno perfumy, jak i woda perfumowana męska oraz woda toaletowa.

Mieszanka olejków eterycznych jest rozpuszczana w alkoholu. Ich stężenie jest różne w zależności od tego, jaki produkt ma powstać. I tak:

  • perfumy zawierają od 20% do 40% olejków eterycznych,
  • woda perfumowana ma w składzie od 10% do 20% olejków eterycznych,
  • woda toaletowa zawiera od 5% do 10% olejków eterycznych,
  • woda kolońska ma stężenie olejków eterycznych na poziomie od 2% do 5%.

Co wygrywa w kategorii najtrwalszych zapachów?

Perfumy wygrywają w kategorii nie tylko najtrwalszych, ale też najintensywniejszych zapachów. Są to również najdroższe wonności. Do gustu może nie przypaść ich cena, a także to, że ich bukiet zapachowy jest bardzo mocny, zdecydowany, głęboki i dla niektórych bywa przytłaczający. Jednak zapach perfum może utrzymywać się na skórze przez cały dzień, a na ubraniach jeszcze dłużej.

Im mniej olejków eterycznych we flakonie, tym aromat jest mniej trwały. Nie oznacza to jednak, że męskie wody toaletowe i perfumowane są gorsze od perfum. To subtelniejsze, delikatniejsze, ale cały czas szlachetne i eleganckie zapachy.

Chcesz wybrać trwały męski zapach? Na to zwróć uwagę

Trwałość zapachu zależy od producenta perfum czy wody perfumowanej. Luksusowe marki używają wysokiej jakości olejków eterycznych – naturalnych i starannie pozyskiwanych. Wpływa to na szlachetność całej kompozycji oraz na to, jak długo cząsteczki zapachowe pozostają na skórze.

Wybierając perfumy lub wody zapachowe, zwróć uwagę, czy w ich składzie znajdują się utrwalacze zapachu. Najpopularniejszymi z nich są olejki eteryczne pochodzenia zwierzęcego – ambra i piżmo. Obecnie, ze względu na aspekt ekologiczny, do produkcji perfum wykorzystuje się syntetyczne odpowiedniki tych substancji.

Aby przedłużyć trwałość zapachu, możesz zastosować łatwy trik. Zanim rozpylisz perfumy na skórze, nałóż na nią balsam lub krem. Cząsteczki zapachu „przylepiają się” do nawilżonego i lekko natłuszczonego naskórka, przez co dłużej można cieszyć się ich aromatem.

Jeżeli zależy ci na wybraniu trwałego, męskiego zapachu, zdecyduj się na perfumy. Jeśli ich bukiet zapachowy jest dla ciebie zbyt mocny, śmiało sięgnij po wodę toaletową lub perfumowaną dla mężczyzn. To nie produkty gorszej kategorii – to kompozycje pachnące subtelniej, ale równie szlachetnie.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 4 =