Jakie jest zastosowanie pilarek w ogrodnictwie?

Pielęgnacja każdego ogrodu wymaga zastosowania sprawdzonych i niezawodnych narzędzi. Kosiarki czy węże ogrodowe to nie jedyne urządzenia, które mogą nam w tym pomóc — równie użyteczne okażą się pilarki. Do jakich zadań możemy wykorzystać piły łańcuchowe w ogrodzie? Dowiesz się tego po przeczytaniu poniższego artykułu.

Pielęgnacja ogrodu z wykorzystaniem pilarek

Pilarki to praktyczne urządzenia, które sprawiają, że dbanie o ogród staje się zdecydowanie łatwiejsze. Dzięki różnorodnym rodzajom oraz szerokiej ofercie modeli możliwe jest dopasowanie piły do potrzeb każdego użytkownika. Pilarka może okazać się szczególnie przydatna w takich pracach jak:

  • Usuwanie martwego drewna — regularne przycinanie uschniętych lub chorych gałęzi sprawia, że o wiele lepiej się rozwijają. Ponadto zmniejsza to ryzyko rozprzestrzeniania się choroby na resztę drzewa lub pobliskie rośliny.
  • Formowanie krzewów — pilarki znacząco ułatwiają pielęgnację żywopłotu oraz innych ozdobnych krzewów. Możemy bez problemu nadać im dowolny kształt w zaledwie kilka minut.
  • Pielęgnacja sadów — dbałość o drzewa i krzewy owocowe to przede wszystkim ich regularne przycinanie w celu przyspieszenia wzrostu oraz lepszego owocowania.
  • Oczyszczanie terenu — piły łańcuchowe to niezawodne urządzenia podczas usuwania złamanych drzew i gałęzi, które opadają np. na skutek burzy lub silnego wiatru.

Należy podkreślić, że pilarki zapewniają precyzyjne cięcie bez szarpania struktury drewna. Dlaczego jest to tak ważne? Jak się okazuje, nieprawidłowe cięcie konarów stwarza dla rośliny ryzyko zachorowania i rozwinięcia się szkodliwych grzybów. Aby zapewnić jak najlepszą dbałość o rośliny w ogrodzie, konieczne jest wybranie sprawdzonego urządzenia. Praktycznym rozwiązaniem będą pilarki akumulatorowe, które cechują się niezawodną wydajnością działania — atrakcyjną ofertę tych urządzeń znajdziesz tutaj: https://centrum-centrum.pl/4020-pilarki-akumulatorowe-stihl

Pilarki — dowiedz się, jak jeszcze można je wykorzystać!

Pilarki w ogrodzie — jak jeszcze można je wykorzystać?

Oczywiście dbałość o drzewa i krzewy to tylko jedno z wielu zadań podczas pielęgnacji ogrodu. Piły łańcuchowe są w stanie zrobić o wiele więcej — właściciele działek na pewno docenią ich skuteczność podczas przygotowywania opału na zimę czy różnych prac konserwacyjnych. Dzięki nim z łatwością przygotujemy drewniane ogrodzenia, belki lub paliki, które przydadzą się do uprawy warzyw i owoców. Bardziej doświadczeni użytkownicy mogą wykorzystać je nawet do postawienia domowych szklarni. Z kolei ogrodnicy z zacięciem artystycznym stworzą za ich pomocą elementy dekoracyjne na wszelkiego rodzaju rabaty lub skalniaki. 

O czym warto pamiętać przed zakupem pilarki?

Zanim zdecydujemy się na zakup piły łańcuchowej, konieczne jest przeanalizowanie kilku kwestii — pomoże to dobrać urządzenie, które poradzi sobie z każdym typem zadań w ogrodzie. Na co należy zwrócić uwagę? Przede wszystkim kluczowy jest tutaj rodzaj pilarki. Obecnie na rynku możemy korzystać z urządzeń akumulatorowych, elektrycznych oraz spalinowych. Każde z nich oferuje inne korzyści i sprawdzi się w różnych ogrodach. 

Pilarki akumulatorowe charakteryzują się cichym trybem pracy i nie emitują szkodliwych spalin, dlatego będą idealnym rozwiązaniem dla działek w mieście. Piły elektryczne, dzięki zasilaniu przez kabel, gwarantują nieograniczony czas pracy — będą więc odpowiednie dla właścicieli niewielkich ogrodów. Z kolei piły spalinowe charakteryzują się większą mocą oraz wytrzymałością. Ten rodzaj urządzeń to świetne rozwiązanie do pracy na dużych i wymagających terenach. 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × jeden =