Jaka jest różnica między Karcher K5 a K7?

Myjki ciśnieniowe Karcher już od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego, bo urządzenia te doskonale sprawdzają się w czyszczeniu podjazdów, parkingów czy magazynów zewnętrznych. A to dopiero początek możliwości, jeśli chodzi o to niezwykle przydatne akcesorium. Wiele osób zastanawia się jednak z pewnością, na który sprzęt postawić, by skutecznie usunąć zabrudzenia z kostki brukowej oraz by mycie samochodu stało się przyjemnością. Tym, którzy nadal nie mogą podjąć decyzji, podpowiadamy czym różni się profesjonalna myjka ciśnieniowa K5 od myjki ciśnieniowej Karcher K7 i na co zwrócić uwagę przed zakupem myjki.

Myjka ciśnieniowa K5

Myjka ciśnieniowa K5 to produkt najwyższej jakości. Na uwagę zasługuje tutaj już moc silnika, która osiąga nawet 2,1 kW. Jeśli chodzi o urządzenie K5 Power Control Home warto także podkreślić, że ciśnienie może osiągać tutaj nawet 145 bar, czyli aż o 12% więcej, niż w urządzeniu K4. Zarówno model Compact Home, jak i Premium Full Control Home, mają węże o długości 8 m, a więc zasięg myjki zdecydowanie wzrasta, w porównaniu do starszych modeli. Takie rozwiązanie umożliwia też łatwe i szybkie, a zarazem skuteczne czyszczenie uporczywych zabrudzeń z większych powierzchni.

Wspomniane parametry techniczne sprawiają, że wydajność myjki rośnie, podobnie jednak jak jej waga, co warto wziąć pod uwagę, dokonując ostatecznego wyboru. W przypadku modelu k5, maksymalny przepływ strumienia wody wynosi 500l/h, zaś jego wydajność powierzchniowa to 40 m2/h.

mycie samochodu myjką karcher

Myjka ciśnieniowa Karcher K7

Urządzenie Karcher K7 to profesjonalne rozwiązanie, które warto sprawdzić zwłaszcza wówczas, gdy posiadamy duży ogród lub gdy potrzebujemy je do czyszczenia różnych powierzchni w pracy zawodowej. Ciśnienie w urządzeniu wynosi maksymalne aż 185 barów, a wydajność silnika pozwala wyczyścić aż 60m2 powierzchni w ciągu godziny. Karcher K7 wyposażony został w wąż ciśnieniowy o długości 10 m. Dzięki zastosowanemu rozwiązaniu, można bez problemów wykorzystać go w przydomowym ogrodzie. Takie myjki wykorzystuje się również do czyszczenia kostki brukowej, tarasów, mycia elewacji domów czy też do usuwania brudu z większych samochodów typu kamper.

Myjka ciśnieniowa Karcher K7 posiada zdecydowanie wyższą moc silnika, która wynosi w tym przypadku 3,0 kW. Jest ono więc znacznie wydajniejsze w przypadku dużych zabrudzeń, co należy wziąć pod uwagę, wybierając najlepsze dla siebie rozwiązanie. Warto podkreślić jednak, że urządzenie należy do zdecydowanie wyższej półki cenowej, niż chociażby myjka ciśnieniowa Karcher K3 czy K5.

myjka Karcher

Którą myjkę wysokociśnieniową wybrać?

Wiemy już m.in. jak działają myjki i jaką mają moc silników. Na które z nich jednak się zdecydować? Wartej uwagi jest fakt, że zarówno model K5, jak i K7, charakteryzują się wysoką jakością zastosowanych rozwiązań. Przy dużych powierzchniach, takich jak tarasy czy ogrody, sprawdzi się jednak zdecydowanie model K7, zapewniając komfort obsługi i bardziej wydajną pracę. Takie urządzenia często wykorzystywane są również przez profesjonalistów w pracy zawodowej.

Myjki ciśnieniowe K5 są z kolei przeznaczone do użytku domowego. Mogą być one z powodzeniem wykorzystane w czyszczeniu podjazdów, rowerów i samochodów czy też w myciu kostki przed domem. Ten model sprawdzi się najlepiej u osób, które oczekują wysokiej jakości za niższą cenę. Nie da się bowiem ukryć, że myjka Karcher K7 to zdecydowanie wyższa półka cenowa, co często odstrasza potencjalnych klientów, szukających rozwiązań dla domów jednorodzinnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 + 5 =