Jak się ubrać na wycieczkę górską? Wybieramy odpowiedni strój dla mężczyzny

Miłośników górskich wycieczek nie brakuje. Każdy z nich zdaje sobie sprawę z tego, że pogoda w górach bywa kapryśna i zmienna. Oznacza to, że na taką wycieczkę trzeba się odpowiednio przygotować. Ogromne znaczenie ma tu m.in. odzież. Warto zatem wiedzieć, jak się ubrać na wycieczkę w góry. Wszystko po to, aby być właściwie przygotowanym niezależnie od pogody.

Na co zwrócić uwagę wybierając odzież na wycieczkę w góry?

Wybór ubrania na wycieczkę w góry nie może być przypadkowy. Odzież musi spełniać kilka istotnych warunków. Przede wszystkim ubranie musi cechować się termoaktywnością. Innymi słowy, w góry zabrać powinno się ze sobą odzież wykonaną z oddychających i utrzymujących stałą temperaturę materiałów. Takie ubranie chronić będzie organizm zarówno przed przegrzaniem, jak i wychłodzeniem. Ważne jest także, aby odzież była wygodna i zapewniała swobodę ruchów. Oczywiście ubranie musi także zapewniać odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Oznacza to, że odzież powinna odprowadzać wilgoć, pot, a także utrzymywać suchą skórę. Wszystko po to, aby chronić ciało przed otarciami. Ubranie na wycieczkę w góry spełniające powyższe warunki zapewni odpowiedni komfort niezależnie od zastanej pogody.

Jakie ubranie zabrać na wycieczkę w góry?

W góry na pewno zabrać należy ze sobą kurtkę. Najlepiej, aby wykonana była z wodoodpornego materiału. Dobrym wyborem może być kurtka wykonana z poliestru, który znakomicie zabezpiecza przed trudnymi warunkami atmosferycznymi, w tym przed deszczem. Dobrze, jeśli kurta wyposażona będzie także w kaptur, który chronić będzie głowę przed wiatrem. Na wycieczkę w góry doprać należy również odpowiednie spodnie. Powinny być wygodne i lekkie. Ważne bowiem, aby w trakcie wycieczki w żaden sposób nie krępowały ruchów. Idealnym wyborem będą tu dobrej jakości spodnie trekkingowe. Dodatkowo warto zabrać ze sobą spodnie dresowe. Przydadzą się w cieplejsze dni i w trakcie marszu po lżejszym terenie. Polecić można tu dresy męskie Nike, które cechują wysoką jakością wykonania. Różne modele takich dresów dostępne są m.in. na stronie https://modivo.pl/c/mezczyzni/odziez/dresy/marka:nike. Kompletując odzież na wycieczkę w góry, nie można także zapomnieć o koszulkach. Dobrym wyborem będą na pewno bawełniane T-shirty. Na koniec kilka słów powiedzieć trzeba o butach, których odpowiedni wybór w góry jest kluczowy. Muszą być zarówno wygodne, jak i bezpieczne. Istotne jest, aby były stabilne i posiadały antypoślizgową podeszwę. Poza tym powinny być wodoodporne.

Jakie buty na wycieczkę w góry?

O butach w góry już kilka słów powiedziano. Warto jednak temu tematowi przyjrzeć się nieco bliżej. Wybór odpowiedniego obuwia w góry jest bowiem niezwykle ważny. Najlepiej sprawdzą się wysokiej jakości buty trekkingowe. Ważne, aby obuwie było odpowiednio dopasowane. Nie może być ani zbyt mały, ani zbyt duże. Pamiętać trzeba również o odpowiedniej twardości podeszwy i amortyzacji. Oba te elementy mają ogromny wpływ na komfort i bezpieczeństwo. Dobrym rozwiązaniem jest także wybór obuwia z membraną za kostkę. Dzięki temu stopy chronione będą przed przemoczeniem. Wszystkie wspomniane kryteria spełniają trekkingi męskie na MODIVO. Warto zatem zapoznać się z aktualną ofertą i dobrać dla siebie takie buty, które najlepiej spełniać będą indywidualne potrzeby i oczekiwania.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × jeden =