Jak dbać o skórę twarzy każdego dnia? Jaką rutynę pielęgnacyjną wybrać?

Pielęgnacja skóry jest niezbędna, by prezentowała się ona świeżo i promiennie. Najlepiej sięgnąć po dopasowane do potrzeb skóry kosmetyki. Jak wiadomo nieco innej pielęgnacji będzie potrzebować skóra sucha, a innej mieszana czy tłusta albo dojrzała. Dlatego rutyna pielęgnacyjna powinna opierać się na skin streaming, a więc eliminacji tych kosmetyków, które cerze nie służą bądź są dla niej zbędne. Dziś podpowiemy, jak dbać o skórę każdego dnia.

Gruntowny demakijaż i oczyszczanie

Należy rozpocząć od demakijażu i oczyszczania. Zarówno rano i wieczorem należy oczyszczać skórę. Można wybrać jeden kosmetyk, który jest uniwersalny, jak choćby płyn micelarny. W przypadku skóry dojrzałej czy problematycznej może się jednak sprawdzić oczyszczanie dwufazowe. W tym przypadku najpierw stosuje się płyn oczyszczający o olejowej formuje, a następnie żel lub piankę na bazie wody. W ten sposób można jeszcze dokładniej oczyścić skórę, która ma skłonność do zatykania porów, większego rogowacenia czy też gromadzenia się zanieczyszczeń w bruzdach. Skórę trzeba oczyszczać bardzo precyzyjnie, tak by pory były odblokowane i można było nakładać kolejne kosmetyki. Ułatwione jest dzięki temu ich wchłanianie.

Tonizowanie skóry i jej nawilżanie

Jeśli zastanawiacie się, jak dbać o skórę twarzy, to musicie wiedzieć, że po oczyszczaniu kolejnym krokiem zawsze powinno być tonizowanie. Trzeba przywrócić skórze naturalne pH, tym bardziej że ze względu na stosowanie letniej wody do spłukania twarzy często ma ona odczyn bardziej zasadowy. Dzieje się tak wtedy, gdy mamy do czynienia z twardą wodą. Tonik przywraca skórze pH 5,5 czy też takie, które jest naturalne dla skóry i chroni ją przed namnażaniem się patogenów na jej powierzchni. Kolejnym krokiem jest dobór odpowiedniego serum i kremu. Te produkty muszą być dobrane do rodzaju cery i jej potrzeb. Jeśli głównym zadaniem jest nawilżenie, to oczywiście serum powinno być bogate przede wszystkim w humektanty takie jak kwas hialuronowy czy aloes. Gdy potrzeba dodatkowego odżywienia, to w składzie mogą znaleźć się także witaminy. Warto wiedzieć, że witamina C dodatkowo rozjaśnia przebarwienia i będzie alternatywą w serum dla retinoidów w porannej pielęgnacji. Te ostatnie można stosować bowiem tylko wieczorem przed snem i oczywiście po oczyszczeniu skóry z makijażu i zanieczyszczeń powstałych w ciągu dnia. Pielęgnację zawsze kończy odpowiednio dobrany krem, który zabezpiecza działanie serum, chroniąc barierę hydrolipidową przed przenikaniem zanieczyszczeń. W przypadku cery tłustej krem może dodatkowo matowić ją i zwężać pory, np. dzięki zastosowaniu zielonej glinki.

Ochrona skóry przed słońcem i wykonanie delikatnego makijażu

Krem do twarzy zabezpieczający po zastosowaniu serum może zawierać filtr SPF. Jeśli tak jest to bardzo dobrze, bo nie trzeba już stosować dodatkowego produktu. Gdy jednak ochrona przeciwsłoneczna nie występuje w danym produkcie, należy dodatkowo o nią zadbać. Można nałożyć dobrze wchłaniający się krem przed wykonaniem delikatnego makijażu albo zastosować sprawy z filtrem SPF, który można stosować na makijaż. To drugie rozwiązanie jest o tyle wygodne, że sprawia, że ponowna aplikacja produktu z filtrem w ciągu dnia jest bardzo łatwa i nie niszczy wykonanego wcześniej makijażu. Trzeba pamiętać, że nakładanie produktu z filtrem SPF, najlepiej 50+ należy powtarzać mniej więcej co 2-3 godziny. Dzięki temu skóra jest lepiej chroniona przed destrukcyjnym działaniem promieniowania UVA i UVB. Jeśli chcesz dobrać odpowiednie kosmetyki do Twojego rodzaju cery, to ciekawe porady znajdziesz na stronie: https://ohmyface.pl/.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 + cztery =